Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Засилен интерес към купуване на земеделска земя във Видин отчитат брокери

2011-11-15   |  Агенция "Фокус", 14 ноември 2011

Увеличават се сключените сделки за покупко-продажба на имоти във Видин, като за някои от тримесечията през тази година увеличението достига до 80%. Това каза за Радио “Фокус” - Видин Полина Стойкова, оперативен директор в брокерска агенция.

Това се дължи основно на покупките на земеделски земи, наблюдава се активизация и при сделките с жилища, обясни тя. Земеделската земя в област Видин е сред най-евтините в страната. Това предизвиква и интерес от страна на купувачите. Средните цени тази година са около 300 лв./дка, като се забелязва леко покачване в сравнение с миналата година. Сделките се осъществяват предимно от земеделски производители, а не от фондове или чуждестранни инвеститори. Цените са в зависимост от големината на масива, който се продава. Търсенето брокерите си обясняват с факта, че земеделският бранш се оказва един печеливш бизнес, дори и в условия на криза.

Характерно за сделките с жилища във Видин е, че те имат сезонен характер, като сега има затишие, което е нормално за края на годината, каза Стойкова. Търсят се предимно апартаменти за жилищни нужди в рамките на 15 и 20 000 евро. „По данни на националния статистически институт за третото тримесечие на годината средната цена, на която са се сключвали сделките с апартаменти във Видин, е 295 евро на кв.м. Тази цена по наши данни варира между 200 до максимум 300 евро за кв.м. Това зависи от местоположението на жилището - панелен блок, ново строителство, дали е обзаведено и т. н.”, обясни специалистът. Тя уточни, че и в момента търсенето е в най-ниския ценови диапазон - маломерни евтини жилища, които хората купуват или за смяна на жилище, или придобиват жилище за първи път.

При наемите на жилища не се забелязва голямо раздвижване. Търсят се апартаменти на цени между 150 и 300 лв.

Тази година се забелязва отдръпване на чуждестранни купувачи в региона, като отсъстват традиционно харесващите Видинския край британски купувачи, обясни Стойкова. Тяхната пазарна ниша няма от кого да се заеме.

Разгледайте всички наши имоти за продажба и под наем във Видин

  Още новини

Сподели
Виртуални огледи с 360-градусови турове!
Усетете уникалната атмосфера на всеки имот с виртуалните огледи, които предлагаме! По всяко време, само с един клик можете да се пренесете в дома на вашите мечти, без ангажименти и предварителни уговорки.

Виртуалните турове са заснети лично от нас и са с гарантирана автентичност. Можете да видите всеки детайл на имота, точно като на живо!
Вижте още
Пирин Сенс II - комплекс със СПА на 600 м от ски лифта в Банско
Pirin Sense II е модерен жилищен комплекс от ново поколение, разположен в подножието на Пирин планина, в един от най-предпочитаните райони на Банско. Проектът съчетава съвременна алпийска архитектура, функционални жилищни пространства и богата среда за отдих, спорт и релакс – идеално решение както за лично ползване, така и за инвестиция. Изберете от наличните апартаменти още сега!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
bTV: Гаражите в София вече струват колкото къща в областен град

Бум в търсенето на гаражи в София. В някои региони на столицата те вече струват колкото къща в областен град.

В по-крайните райони на града, където има повече ново строителство и предлагане на гаражи, цените им варират около 40-45 хиляди евро. В най-централните и стари квартали като някои части на "Лозенец", "Изток" и Докторския паметник, цената на един гараж е между 70 хиляди и 100...

04 Март, 2026
Фирмени
Брокери на месец март 2026 🌺

Пролетта наближава, а ние напредваме в годината с увереност и професионализъм!

Февруари затвърди тенденцията за връщане към по-балансиран и устойчив имотен пазар. Активността остава стабилна, преговорите са по-обмислени, а сделките – добре структурирани и подготвени.

В тази среда се отличиха нашите Брокери на месеца – консултантите на BULGARIAN PROPERTIES, които с ек...

02 Март, 2026
Фирмени
Полина Стойкова MRICS участва в Real Estate Business Forum 2026 на Imoti.net

На 24 февруари 2026 г. в Inter Expo Center се проведе първото за годината издание на Real Estate Business Forum, организирано от Imoti.net. Събитието събра водещи експерти, мениджъри и професионалисти от имотния сектор, за да обсъдят бъдещето на бранша, ролята на технологиите и променящата се среда за работа на агенциите.

Сред участниците в панелната дискусия беше Полина Стойкова MR...

26 Февруари, 2026
Медиите за нас
Еврото и пазарът на имоти в България - репортаж на телевизия Bulgaria ON AIR

Как се адаптира имотният пазар след въвеждането на еврото у нас?

На този и на още други въпроси отговориха експерти от бранша по време на първия бизнес форум на Imoti.net за 2026-та година – "Real Estate Business Forum", част от Investor Media Group.

Адаптацията на имотния пазар след влизането ни в еврозоната беше във фокуса на 11-ото издание на форума.

...

25 Февруари, 2026

Изпратете запитване