Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Интервю с оперативните директори на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС по повод на годишния анализ на компанията

2010-01-26   |  БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС

Във връзка с анализа на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС за пазара на недвижим имоти през 2009 г. оперативните директори на компанията Полина Стойкова и Виктор Вучелийски дадоха интервю за телевизия Pro.BG.

Основният акцент на интервюто е пазарът на селски имоти в България и промените, които настъпиха в този сегмент през 2009 година. Според доклада на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС селските имоти са тези, чиито цени са паднали най-много през 2009 г. – с над 53 процента. Според Полина Стойкова цените може да паднат още с около 10-15% в определени райони и за определени райони. Най-голям спад на този тип имоти има в селата около София, Варна и Бургас, където цените през последните години нараснаха значително.

Според анализа на компанията цените на имотите в зимните и летните курорти също намаляха през последната година, като в момента и там вече има много изгодни оферти. Според Виктор Вучелийски в момента може да се купи двустаен ваканционен апартамент в работещ комплекс за около 38 000 евро.

Гледайте репортажа по Pro.BG:

Get the Flash Player to see this player.


Ако желаете да получите по е-мейл пълния анализ и прогноза за 2010 г., моля натиснете тук.

Стигна ли пазарът на имоти дъното?

---
Авторски права: 2010 Бългериан Пропертис ООД. Всички права запазени. За повече информация или съвет, моля свържете се с нас на тел. 02 9 11 50 или ни пишете на имейл: info@bulgarianproperties.com. Използването на тази статия от трети страни е разрешено само ако източникът www.BulgarianProperties.bg и Авторът на статията бъдат надлежно цитирани. Данните в този материал са събрани от Автора и от Бългериан Пропертис ООД и целта им е изцяло информативна. Направили сме всичко възможно да предоставим максимално точна информация. Бългериан Пропертис ООД не носи отговорност за каквито и да е загуби или щети, причинени или в резултат на решения, взети на базата на информацията, предоставена в тази статия.
© Бългериан Пропертис ООД 2010.


  Още новини

Сподели
☀️ Собствен дом на морето за лятото! Изберете сега 👇
Наслаждавайте се на незабравими преживявания в собствен имот край морето в любимия ви български морски курорт! При нас ще намерите разнообразни предложения за всеки вкус и бюджет. Осигурете си място за почивка и отдих още сега! Вижте нашите топ предложения!
Вижте още
Central Park - най-продаван комплекс за 2024 г.!
Напредват строителството и продажбите в Central Park - един от най-мащабните комплекси ново строителство в София! Уникален затворен комплекс, пресъздаващ стила и атмосферата на едноименния парк в Ню Йорк и заобикалящите го сгради. Модерни сгради, простор, зеленина и гледки, които ви оставят без дъх! Един проект, който ще внесе нов стандарт за качество на живот. Изберете своето жилище сега!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
БНТ: Очаква ли ни промяна в цените на имотите с приемането на еврото? (видео)

Браншът отчита нарастване от близо 30% при търсенето на имоти от началото на годината

Над 20 години недвижимите имоти у нас се предлагат в евро. С това са свикнали и купувачите, и продавачите. Често обаче сделките се сключват в лева - заради по-изгодния лихвен процент при теглене на банков кредит.

С влизането ни в еврозоната, продажбите най-сетне ще се ...

11 Юли, 2025
последни новини
България влиза в еврозоната от 1 януари 2026 г.

Съветът на Европейския съюз даде окончателното си одобрение – България ще приеме еврото като своя официална валута от 1 януари 2026 г., превръщайки се в 21-вата държава, членка на еврозоната.

Това историческо решение е доказателство за последователния ангажимент на страната към европейската интеграция и бележи важен етап в икономическото ѝ развитие.

Присъединява...

09 Юли, 2025
последни новини
SYNERA Residence - с мисъл за бъдещето и уважение към природата

Synera Residence е домът, който разказва твоята история – с мисъл за бъдещето и уважение към природата. Представяме интервю на списание Градът с оперативния мениджър на PSSC и управител на SYNERA Residence Валентина Димитрова, публикувано в брой 3 от 2025.

- Г-жo Димитpoвa, нeĸa зaпoчнeм c въпpoca, ĸoйтo вълнyвa вcичĸи – ĸaĸ ce poди идeятa зa Ѕуnеrа Rеѕіdеnс...

08 Юли, 2025
последни новини
Две десетилетия „Санта Марина" - устойчив модел за крайбрежен живот

Ваканционният комплекс в Созопол предлага развита инфраструктура и разнообразие от възможности за отдих и развлечения

През 2025 г. ваканционно селище „Санта Марина" в Созопол отбелязва своя 20-и сезон - важен етап за един от най-успешните и разпознаваеми проекти по българското Черноморие. За две десетилетия комплексът се утвърди като предпочитано място за отдих, живот и инвестиция б...

07 Юли, 2025

Изпратете запитване