BULGARIAN PROPERTIES предлага богат избор от оферти с гледка към планина за продажба и под наем в цялата страна. Имотите с планинска гледка, показани тук са от различни курорти и райони на страната. Обектите са различни по тип и ценова категория. Близостта на планината прави имота подходящ за отдих, туризъм, зимен спорт, приятно прекарване сред природата.
Апартамент, къща, вила или друг имот с гледка към планина е изгодна и предпочитана инвестиция. Имотите с изглед към планина предлагат и добри възможности за получаване на приходи от отдаване под наем.
Имоти с гледка към планина за продажба и под наем
ТЪРСИ
Търсене
Използвайте AI търсене
Продажба
Ски лифт на 600 м
Комплекс със СПА и удобства на 600 м от ски лифта в Банско
гр. Банско
Отличен планински дом в сграда ново строителство, която ще бъде завършена в края на 2026 г.
Представяме ви модерен жилищен комплекс от ново поколение, разположен в подножието на Пирин планина, в един от най-предпочитаните райони на Банско. Проектът съчетава съвременна алпийска архитектура, функционални жилищни пространства и богата среда за отдих, спорт и релакс –
от 41 189 €(от 80 558,68 лв.)
(1 060 - 1 573 €/м2)(2 073,18 - 3 076,52 лв./м2)Площ: 36.45 - 203.89 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Иван Пинчов
Брокер, Банско
Продажба
ЕксклузивноХит
Central Park - 7 сгради с 12 дка парк. Сгради А, Б и В са с АКТ 16, а Е и Ж - с АКТ 14!
гр. София , кв. "Банишора"
Уникален комплекс, пресъздаващ стила и атмосферата на едноименния парк в Ню Йорк. Най-продаван комплекс за 2022, 2023, 2024 и 2025 г.!
Модерни сгради, простор, зеленина и гледки, които ви оставят без дъх! Една бъдеща емблема на столицата, която ще внесе нов стандарт за качество на живот.
Central Park - твоят Ню Йорк в София!
Сгради А, Б и В са с Разрешение за ползване (Акт 16) от 10.2025 г.!
Сгради Е и Ж
от 185 874 €(от 363 537,95 лв.)
(2 200 - 2 800 €/м2)(4 302,83 - 5 476,32 лв./м2)Площ: 71.49 - 187.57 м2
Лукс
SKY TOWERS by AMur — новият архитектурен символ на София
гр. София , кв. "Манастирски ливади"
Луксозен комплекс с панорамни гледки, топ локация и впечатляващ силует разположен между градската динамика и планината
Sky Towers by AMur е проект от най-висок клас, създаден да се превърне в новата визитна картичка на модерна София. Извисяващи се над града, две емблематични сгради комбинират изцяло остъклени фасади, елегантни линии и впечатляваща вертикална динамика, които създават усещането за
от 244 894 €(от 478 971,03 лв.)
(3 360 - 5 688 €/м2)(6 571,59 - 11 124,76 лв./м2)Площ: 65.38 - 314.59 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Тошева
Старши брокер, София
Продажба
Ексклузивно
Стилен нов проект в Малинова долина – модерно жилище в приятна жилищна зона
гр. София , кв. "Малинова долина"
Съвременен комфорт и инвестиционна сигурност в сърцето на Малинова долина
Твоят нов дом в една от най-перспективните жилищни зони на София – Малинова долина. Просторен, функционален, изцяло ориентиран към нуждите и очакванията за комфорт и сигурност на модерния човек в столицата.
С удоволствие ви представяме най-новото бижу в динамично развиващия се
от 160 872 €(от 314 638,28 лв.)
(2 400 €/м2) (4 693,99 лв./м2)Площ: 67.03 - 143.95 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Цоклинова
Старши брокер, София
Продажба
ЕксклузивноХит
Апартаменти и надземни гаражи в нова сграда близо до НСА
гр. София , кв. "Малинова долина"
Последни жилища в нова сграда с Акт 15 и топ локация в кв. Малинова долина
Търсите имот в развит район с всички ежедневни удобства в близост, лесни транспортни връзки с всички квартали на София - не пропускайте новото ни предложение - сграда Lux Building 7 вече с Акт 15!
Представяме на вашето внимание последни двустайни и тристайни жилища, и надземни
от 176 400 €(от 345 008,41 лв.)
(1 756 - 2 500 €/м2)(3 434,44 - 4 889,58 лв./м2)Площ: 70.56 - 113.03 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Цоклинова
Старши брокер, София
Продажба
Лукс
Ски лифт на 150 м
„Алхамбра“– новият шедьовър на Банско
гр. Банско , Кемпински Хотел Гранд Арена
Нова сграда с 34 апартамента с практични разпределения, просторни балкони и красиви гледки към Пирин
Нов бутиков комплекс „АЛХАМБРА“ – елегантно съчетание между модерна визия, природна хармония и безкомпромисно качество на строителството, разположен в сърцето на един от най-популярните зимни курорти в България – Банско, само на 150 метра от лифта и хотел Kempinski Grand
от 89 469 €(от 174 986,15 лв.)
(1 488 - 1 794 €/м2)(2 910,28 - 3 508,76 лв./м2)Площ: 51.93 - 65.53 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Иван Пинчов
Брокер, Банско
Продажба
ЕксклузивноХит
Феста Чамкория Форест Резиденс / Festa Chamkoria Forest Residence
к.к. Боровец
Жилища до ключ в завършен комплекс в Боровец сред вековни борови гори. Възможност за пакетно обзавеждане
Днес ще ви запознаем с едно изключително място, където природата среща комфорта в хармонично съчетание - Festa Chamkoria Forest Residence ще се превърне във вашата любима дестинация в сърцето на красивия Боровец.
Разположен сред вековни гори и чист въздух, комплексът предлага
от 68 145 €(от 133 280,04 лв.)
(1 155 - 1 350 €/м2)(2 258,98 - 2 640,37 лв./м2)Площ: 59.00 - 119.91 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Стефан Абанозов
Регионален мениджър, Боровец
Продажба
За частни лица
Нова сграда със само 16 апартамента в кв. Манастирски ливади – изток
гр. София , кв. "Манастирски ливади"
Апартаменти с 2 или 3 спални в близост до Витоша и с удобни връзки с центъра на столицата
Светли и просторни апартаменти в нов, жилищен проект, намиращ се в престижния квартал „Манастирски ливади-изток“. Сградата ще се отличава с елегантна архитектура, модерна фасада, качествено изпълнение, бърз достъп до центъра на града. Комуникативен район с добра инфраструктура, с
от 302 386 €(от 591 415,61 лв.)
(2 640 €/м2) (5 163,40 лв./м2)Площ: 114.54 - 201.08 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Иванка Стойкова
Старши брокер / Мениджър на офис, Бъкстон
Продажба
ЕксклузивноХит
Vitosha View – емблематичен комплекс в кв. Кръстова вада
гр. София , кв. "Кръстова вада"
Последни налични жилища в най-новите сгради!
Витоша Вю / Vitosha View комплекс от висок на бул. Черни връх в полите на Витоша. Пресечната точка на класическа градска среда и непосредствена близост до планина създава усещане за дом, с комфорт и удобство, с бърза комуникация, и красиви градини с много зеленина.
В
от 429 000 €(от 839 051,07 лв.)
(2 618 - 2 715 €/м2)(5 120,36 - 5 310,08 лв./м2)Площ: 163.89 - 163.89 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Тошева
Старши брокер, София
Продажба
Лукс
Reina Sofia Residence - висок клас сграда енергиен клас А близо до Зоопарк София и Ловен парк
гр. София , кв. "Кръстова вада"
Последни апартаменти в комплекс със зелени площи и получен Акт 16
Топ локация с изглед към Витоша и бърз достъп до удобен транспорт, спортни центрове, търговски център, болници, паркове, училища и др. Сградата е решена 11 етажа с уникални апартаменти в 3 типа - двустаен, тристаен и четиристаен. За покупка се предлагат последните два магазина на
от 261 000 €(от 510 471,63 лв.)(без ДДС)
(3 356 - 4 189 €/м2)(6 563,77 - 8 192,97 лв./м2)Площ: 76.31 - 139.88 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Тошева
Старши брокер, София
Продажба
ЕксклузивноХит
Нов жилищен проект в кв. Малинова долина с Акт 15
гр. София , кв. "Малинова долина"
Последни апартаменти с удобна локация в нова сграда качествено строителство
Не пропускайте възможността да изберете имот с изключително качество в Малинова долина - сграда Lux Building 9, в процес на изграждане!
Последни апартаменти, гаражи и паркоместа!
Представяме на вашето внимание проект със стилен дизайн в кв. Малинова долина, проектирани в
от 310 000 €(от 606 307,30 лв.)
(1 863 - 2 042 €/м2)(3 643,71 - 3 993,80 лв./м2)Площ: 151.80 - 191.62 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Магдалена Цоклинова
Старши брокер, София
Продажба
Лукс
Ски лифт на 350 м
Pirin Castle Residence - луксозен комплекс с 20 дка паркова зона в Банско
гр. Банско , Bansko Royal Towers
Студиа, двустайни и тристайни апартаменти с уникални гледки към Рила, Пирин и Родопи
Дом в прегръдките на планината, в един от най-обичаните и предпочитани курорти в България!
Новото бижу на Банско само на 350 метра от ски лифта.
Градът е един от най-добрите ски курорти у нас, с отлично изградена курортна база и модерни ски писти. Ски курортът е с
от 68 359 €(от 133 698,58 лв.)
(1 500 - 1 800 €/м2)(2 933,75 - 3 520,49 лв./м2)Площ: 40.69 - 107.59 м2
Тип на имота:
Апартаменти (различни типове)
Иван Пинчов
Брокер, Банско
Продажба
ново
Триетажна къща с интересна архитектура, просторен двор и голям гараж в кв. Орландовци
гр. София , кв. "Орландовци"
Просторна къща позволяваща рядката възможност за работа, бизнес и живот на едно място
Представяме ви масивна къща, построена през 2002 г., с разгъната застроена площ от 308,20 кв.м., разположена в кв. Орландовци. Това е имот, който впечатлява както с функционалното си разпределение и просторни помещения, така и с оригиналната си архитектура – комбинация от тухлена
Продажба
-4%
ново
Къща с нов покрив в живописно село в Средна Гора
Близо до гр. Стара Загора , с. Медово
Селски имот еднакво отдалечен от Пловдив и Стара Загора
Представяме Ви двуетажна тухлена къща с нов покрив и почти изпълнен цялостен ремонт в живописно село, разположено в планина Средна гора, на еднакво разстояние - 55 км от двата областни града Стара Загора и Пловдив.
Къщата е с разгъната застроена площ 120 кв.м., разпределена
Продажба
ново
Голям регулиран парцел близо до ски писта Боричо в Самоков
гр. Самоков , Ски писта Боричо
Парцел за строеж на вилно селище в крайната южна част на града
Урегулиран поземлен имот с площ от 5807 кв.м., разположен в крайната южна част на град Самоков, близо до ски писта Боричо. Подходящ е за изграждане на вилно селище, с удобен достъп до яз. Искър с отлични възможностите за водни спортове и до най-големия и предпочитан курорт за
319 385 €(624 662,76 лв.)
(55 €/м2) (107,57 лв./м2)Площ: 5 807.00 м2
Тип на имота:
Парцел в регулация
Стефан Абанозов
Регионален мениджър, Боровец
Наем
ново
Лукс
Просторен офис с прекрасна гледка към планината на Околовръстен път
гр. София , кв. "Манастирски ливади"
Необзаведен офис с възможност за наемане на паркоместа в кв. Манастирски ливади
Луксозен необзаведен офис в бизнес сграда на Околовръстен път, срещу Резиденция Бояна. Тук ще намерите висок клас довършителни работи, светли помещения, където служителите ви ще се чувстват комфортно и не на последно място отлична локация с бърз и удобен достъп от всички части на
7 232 €/месец(14 144,56 лв./месец)(без ДДС)
(8 €/м2) (15,65 лв./м2)Площ: 904.00 м2 Етаж: 4
Лукс
Равен парцел с проект и разрешение за строеж във вилната зона на Владая
с. Владая , slow life
Имот с готов проект и издадено разрешение за строеж
Предлагаме за продажба самостоятелен парцел с площ от 700 кв.м, разположен във вилната зона на Владая – тих и зелен район в полите на Витоша, само на 15 минути от София. Имотът се намира в спокойна, обитаема зона с улично осветление и редовно сметоизвозване, което го прави
105 000 €(205 362,15 лв.)
(150 €/м2) (293,37 лв./м2)Площ: 700.00 м2
Тип на имота:
Парцел в регулация
инж. Даниела Тотева
Старши брокер, София
Наем
ново
Бизнес помещение с удобен излаз на бул. България
гр. София , кв. "Манастирски ливади"
Имот подходящ за офис, клиника, адвокатска или нотариална кантора, счетоводна къща, туристическа агенция и др.
Офисът е тип open space и може да бъде допълнително преграден, според изискванията на наемателя. Достъпът е бърз, на няколко минути от центъра на столицата. Булевардът е една от основните пътни артерии на столицата, свързваща южните квартали с централните части на София. Тук ще
1 856 €/месец(3 630,02 лв./месец)(без ДДС)
(16 €/м2) (31,29 лв./м2)Площ: 116.00 м2 Етаж: 3
Тип на имота:
Офис
Иван Каменов
Старши брокер, София
Продажба
ново
Лукс
Тристаен апартамент в Smart Tower до Парадайс център
гр. София , кв. "Кръстова вада"
Луксозен апартамент с впечатляващи панорамни гледки и дизайнерско обзавеждане от най-висок клас
Имаме удоволствието да Ви представим изключителен тристаен апартамент в емблематичната луксозна сграда Smart Tower, разположена от източната страна на бул. „Черни връх“, непосредствено до Paradise Center и Южен парк. Локацията предлага перфектен баланс между динамиката на
1 000 000 €(1 955 830 лв.)(без ДДС)
(6 661 €/м2) (13 027,58 лв./м2)Площ: 150.13 м2 Етаж: 18
Тип на имота:
Тристаен апартамент
инж. Даниела Тотева
Старши брокер, София
Продажба
ново
изгодно
Къща в добро състояние с двор и удобна локация в с. Рибарица
с. Рибарица
Къща с 3 спални, навес, барбекю и паркинг за 5 автомобила в предпочитан туристически район
Предлагаме за продажба имот с отличен потенциал в живописното село Рибарица – предпочитана дестинация, известна с кристално чистия въздух, красива природа и спокойствието, което предлага. Разположено само на около час и половина от София, селото съчетава лесен достъп с възможност
Продажба
ново
Ски лифт на 300 м
Двустаен апартамент близо до лифта в Банско – СПА, басейн и отлична локация
гр. Банско , кв. "Кабинков лифт (Гондола)"
Напълно обзаведен апартамент с източно изложение и хубава гледка в престижния комплекс Mountain Paradise
Светъл, просторен и изключително уютен двустаен апартамент, разположен в престижния апарт-хотел Mountain Paradise в гр. Банско. Имотът е с източно изложение и предлага спокойствие, уединение и приятна гледка към красиво озеленения вътрешен двор на комплекса.
Апартаментът е
75 000 €(146 687,25 лв.)
(1 001 €/м2) (1 958,18 лв./м2)Площ: 74.91 м2 Етаж: 1
Тип на имота:
Двустаен апартамент
Цветанка Парапунова
Брокер, Банско
Продажба
ново
Панорамен двустаен апартамент в AMur Gardens в гр. Костинброд
Близо до гр. София , гр. Костинброд
Апартамент с Акт 14 във висок клас комплекс със зеленина, детска площадка и магазини близо до София
Новопостроено жилище в модерния комплекс AMur Gardens до BILLA парк, гр. Костинброд – съчетание от градски удобства, зелена среда и спокойствие, само на около 15 км от столицата София.
Жилището (обща площ - 65.54 кв.м., чиста площ - 54.99 кв.м. + общи части - 10.54 кв.м.) е
119 283 €(233 297,27 лв.)
(1 820 €/м2) (3 559,62 лв./м2)Площ: 65.54 м2 Етаж: 4
Близо до гр. Ловеч , с. Велчево
Уникален имот в сърцето на природата, заобиколен от гора
Представяме ви изключителен имот, разположен на около 2 км в горската местност Мачковци, между Троян и Априлци, осигуряващ пълно уединение и тишина, на което малко места могат да се сравнят. Имотът предлага не само спокойствие и чист въздух, но и великолепни панорамни гледки към
Продажба
ново
Тристаен слънчев апартамент с панорамна гледка в кв. Банишора
гр. София , кв. "Банишора"
Просторен апартамент с функционално разпределение близо до зеленина, възлови улици, болница, метро
Предлагаме за продажба тристаен апартамент с площ 101.46 кв.м, разположен на 13-ти етаж от 16 в масивна ЕПК сграда, построена през 1985 г. Жилището се отличава с южно и югоизточно изложение, което осигурява изобилие от естествена светлина през целия ден и открити панорамни гледки
240 000 €(469 399,20 лв.)
(2 365 €/м2) (4 626,45 лв./м2)Площ: 101.46 м2 Етаж: 13
Тип на имота:
Тристаен апартамент
Николай Попов
Старши брокер, София
Продажба
ново
Двустаен апартамент с класическо разпределение в кв. Банишора
гр. София , кв. "Банишора"
Жилище с таванско помещение и гледки към града и планината
Предлагаме за продажба двустаен апартамент с площ 72 кв.м, разположен в квартал Банишора, гр. София. Имотът се намира в сграда, построена през 1985 г., и представлява практично решение както за лично ползване, така и за инвестиция.
Апартаментът впечатлява с просторно и
185 000 €(361 828,55 лв.)
(2 561 €/м2) (5 008,70 лв./м2)Площ: 72.24 м2 Етаж: 13
Тип на имота:
Двустаен апартамент
Николай Попов
Старши брокер, София
Продажба
ново
Жилище с отлична локация в кв. Колю Фичето
гр. Велико Търново , кв. "Колю Фичето"
Напълно обзаведен тристаен апартамент с мазе
Ако търсите съчетание от комфорт, функционалност и спокойствие в добре устроен градски район – този имот е точно за вас.
Представяме ви светъл и напълно обзаведен тристаен апартамент, разположен на последен (шести) етаж в поддържана сграда с чудесно изложение север/юг.
113 750 €(222 475,66 лв.)
(1 750 €/м2) (3 422,70 лв./м2)Площ: 65.00 м2 Етаж: 6
Тип на имота:
Тристаен апартамент
Ивайло Игнатов
Брокер, Велико Търново
Продажба
ново
Лукс
Прекрасна двуетажна къща в полите на Рила
с. Говедарци , гр. Самоков
Семеен имот с голям двор на 16 км от Боровец
Масивна двуетажна къща в полите на Рила планина с просторен двор в Говедарци, на 16 км от ски-курорта Боровец. Напълно обзаведен и оборудван имот в красива планинска местност с великолепни гледки към околността.
Къщата заема обща площ от 128 кв.м, разпределение:
• Етаж 1 -
Продажба
ново
изгодно
Лукс
Реновирана къща с 7 спални в тиха част на Рибарица
с. Рибарица , гр. Тетевен
Просторен имот с два гаража и голям двор сред природата на Стара планина
Предлагаме за продажба просторен имот, разположен в тиха и спокойна част на Рибарица. Това е едно от най-предпочитаните планински селища в България, известно с чистия въздух, красивата природа и целогодишния туристически интерес.
Имотът се намира далеч от шума на главния път и
Продажба
ново
Две нови къщи със скандинавски дизайн в с. Рибарица
с. Рибарица
Имот с потенциал в предпочитано село за отдих и туризъм в района на Тетевенския Балкан
Предлагаме имот с отличен потенциал в сърцето на Рибарица – едно от най-предпочитаните места за отдих и туризъм в района на Тетевенския Балкан. Селото е известно с чистия си въздух, красивата природа и спокойната атмосфера, съчетаваща уют, традиции и възможности за пълноценна
Продажба
ново
Лукс
Къща с впечатляваща архитектура и голям двор до реката в Рибарица
с. Рибарица
Луксозен дом с три спални, панорамни гледки и уникална атмосфера сред природата