Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

BalREc: тенденции и предизвикателства на българския пазар за недвижими имоти

2008-10-10   |  Велимира Димитрова, БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС

На 9 октомври хотел Шератон в София бе домакин на балканската конференция за недвижими имоти BalREc – България, която предшества BalPEx – регионалното изложение за недвижими имоти и градоустройство. Главната цел на конференцията бе да представи една обща картина на пазара на недвижими имоти в България и да предложи платформа за дискутиране на предизвикателствата в бранша и начините те да се посрещнат.

BalREc успя да привлече за лектори представители на компании с ключови позиции на българския пазар на недвижими имоти. По време на конференцията участниците коментираха и анализираха ситуацията и перспективите на местния пазар на недвижим имоти през следващите две години и се опитаха да отговорят на въпроси, свързани с предизвикателствата в бранша.

Всеобщото мнение на участниците в конференцията бе, че световната криза е достигнала и България, но че тук тя не се усеща в такава степен поради фактори като стабилната ни банкова система (системата за отпускане на кредит в България е по-консервативна) и липсата на сложни финансови продукти. Друг общ извод, до който участниците стигнаха бе, че кризата има положителен ефект дотолкова, доколкото пазарът на недвижими имоти се е отрезвил и стабилизирал и вече качествените проекти са тези, при които ще има търсене и които ще продължат да се реализират.

Управляващият директор на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС Михаил Чобанов бе модератор на един от най-горещите панели – този за ваканционните имоти, по време на който участниците стигнаха до доста интересни заключения.

Прочетете какво се случи в панела „Ваканционни жилища - ентусиазмът свърши, започна отрезвяването”

Прочетете за тенденциите в сектора на жилищните имоти

Прочетете за развитието в секторите на индустриалните площи, офисите и търговските имоти

---
Авторски права: 2008 Бългериан Пропертис ООД. Всички права запазени. За повече информация или съвет, моля свържете се с нас на тел. 02 9 11 50 или ни пишете на имейл: info@bulgarianproperties.com. Използването на тази статия от трети страни е разрешено само ако източникът www.BulgarianProperties.bg и Авторът на статията бъдат надлежно цитирани. Данните в този материал са събрани от Автора и от Бългериан Пропертис ООД и целта им е изцяло информативна. Направили сме всичко възможно да предоставим максимално точна информация. Бългериан Пропертис ООД не носи отговорност за каквито и да е загуби или щети, причинени или в резултат на решения, взети на базата на информацията, предоставена в тази статия.
© Бългериан Пропертис ООД 2008.


  Още новини

Сподели
Ново строителство в Бургас - вашият нов дом е тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. София - нов дом или инвестиция
Новото строителство в София е хит и тази година, а BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на жилища в новостроящи се сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега! Отлични цени и богат избор на проекти от доказани инвеститори. Актуални цени и наличности, подбор спрямо вашето търсене, помощ при договаряне на схема на плащане и юридическа подкрепа.

БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
БНТ: С 500 евро на квадратен метър са поскъпнали цените на имотите в София (видео)

С 500 евро на квадрат са се увеличили цените на имотите в София само за година. Това показват данните на една от най-големите агенции за продажба на имоти у нас. С 20% са поскъпнали жилищата в големите градове през последното тримесечие на 2025-та.

Затишието в пазара на имоти покрай приемането на еврото вече е в историята.

Полина Стойкова, изпълнителен директор на BU...

10 Февруари, 2026
Фирмени
Брокери на месец февруари 2026 💙

Измина първият месец на 2026 г. – първият след влизането на България в еврозоната. Пазарът се върна към нормален ритъм, интересът към имотите остана висок, а сделки продължават да се сключват в цялата страна.

В този контекст, нашите Брокери на месец февруари – професионалистите на BULGARIAN PROPERTIES, се отличиха със своите резултати, индивидуален подход и отдаденост към всеки кли...

03 Февруари, 2026
Медиите за нас
Вавилонско стълпотворение на пазара на имоти в Банско

Ски градчето все повече се превръща в целогодишен курорт, в който минимум една четвърт от сделките с жилища са с чужденци

Темата накратко:
• Чуждестранните купувачи са от 53 страни като основните играчи са от Израел, Русия, Украйна и Великобритания.
• Макар пазарът в Банско да е международен от години, сегашният интерес е по-разнообразен по националности....

02 Февруари, 2026
Фирмени
Победителите в 18-тите Годишни награди на BULGARIAN PROPERTIES

За 18-та поредна година BULGARIAN PROPERTIES връчи своите годишни награди за най-добри резултати и значими постижения.

2025 г. беше поредната силна година както за BULGARIAN PROPERTIES, така и за имотния пазар като цяло - с ръст на сделките и ускорено повишение на цените в очакване на присъединяването на България към еврозоната.

Това ни позволи да затвъ...

28 Януари, 2026

Изпратете запитване