Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Новите офиси в София с рекорд за последните 8 г.

2019-09-09   |  Труд, 03.09.2019, с. 18

70 хил. кв.м офис площи са били въведени в експлоатация в София от януари до март 2019 г., което е най-високото ниво на тримесечна база за последните осем години, показва доклад на консултантска компания.

Въпреки че общият обем на нетно усвоените площи е достигнал 43,3 хил. кв.м, делът на свободните офис площи е нараснал до 9,5%. Предлагането на модерни офис площи в София продължава да се увеличава благодарение на няколко нови сгради, които са получили разрешение за ползване.

Така офис площите в съществуващи сгради са нараснали до 2,03 млн. кв.м. Офисите в строеж достигат 420 хил. кв.м, от които около 375 хил. кв.м са планирани за завършване до края на 2021 г. Има планирани още около 275 хил. кв.м, за които все още няма разрешение за строеж и не са започнати строителни дейности.

През първото тримесечие на годината търсенето се запази на относително добро равнище. Най-активни на пазара са били наемателите от IT сектора с 42% от новонаетите площи, следвани от компании, предоставящи различни бизнес услуги, включително консултанти, рекламни агенции и оператори на споделено офис пространство с общ дял от 25%.

Средните наеми през разглеждания период са останали без съществена промяна, като при офисите клас А варират между 12 и 14 евро на кв.м, а при клас Б – между 8 и 11 евро на кв.м. От компанията очакват до края на 2019 г. наемните нива да останат стабилни.

Вижте офертите ни за офиси под наем в София

  Още новини

Сподели
Селските къщи са хит и през тази година!
Купете къща на село за уикенди, ваканции или за постоянно живеене! Собствен двор и място далече от шума на големия град. Да се насладим на даденостите на българските села! Вижте нашите страхотни оферти за селски къщи в цялата страна.

Време е за по-спокоен живот и завръщане към природата!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. София - нов дом или инвестиция
Новото строителство в София е хит и тази година, а BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на жилища в новостроящи се сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега! Отлични цени и богат избор на проекти от доказани инвеститори. Актуални цени и наличности, подбор спрямо вашето търсене, помощ при договаряне на схема на плащане и юридическа подкрепа.

БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

Фирмени
Полина Стойкова MRICS участва в Real Estate Business Forum 2026 на Imoti.net

На 24 февруари 2026 г. в Inter Expo Center се проведе първото за годината издание на Real Estate Business Forum, организирано от Imoti.net. Събитието събра водещи експерти, мениджъри и професионалисти от имотния сектор, за да обсъдят бъдещето на бранша, ролята на технологиите и променящата се среда за работа на агенциите.

Сред участниците в панелната дискусия беше Полина Стойкова MR...

26 Февруари, 2026
Медиите за нас
Еврото и пазарът на имоти в България - репортаж на телевизия Bulgaria ON AIR

Как се адаптира имотният пазар след въвеждането на еврото у нас?

На този и на още други въпроси отговориха експерти от бранша по време на първия бизнес форум на Imoti.net за 2026-та година – "Real Estate Business Forum", част от Investor Media Group.

Адаптацията на имотния пазар след влизането ни в еврозоната беше във фокуса на 11-ото издание на форума.

...

25 Февруари, 2026
последни новини
2025: Годината на Варна - анализ на BULGARIAN PROPERTIES

2025 г. без колебание може да бъде наречена „Годината на Варна“. Морската столица се утвърди като най-силния и най-бързо растящ жилищен пазар след София и през цялата година поддържаше темп на поскъпване около и над 20%. В период, в който в столицата се усещаше известно изчакване, във Варна сделки продължаваха да се сключват активно.

За по-задълбочен поглед към местни...

19 Февруари, 2026
Медиите за нас
FORBES: Sky Towers by AMur – новият символ на премиум живот в София

В края на 2025 г. инвеститорът AMur и агенцията BULGARIAN PROPERTIES дадоха старт на строителството на Sky  Towers by  AMur – амбициозен жилищен комплекс в южната част на София.

Проектът беше открит с официална церемония „първа копка“, а строителството се планира да завърши през 2029 г. В рамките на четири години в кв. Mанастир...

12 Февруари, 2026

Изпратете запитване