Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Бен Крос открива джаз фестивала в Банско

2008-07-24   |  novini.bansko.net

Фреди Кол и Бен Крос са специални гости на 11-то издание на международния джаз фестивал в Банско (8 - 13 август). Музикалното събитие ще бъде открито с Биг бенда на Националното радио и "българския Синатра" певеца Васил Петров, на когото ще партнира британският актьор Бен Крос, който от години живее в България.

След тях на откриването ще излезе актрисата и певица Нона Йотова в компанията на топмузикантите Иван Лечев, Дани Милев, Михаил Шишков, Калин Вельов и Вълчан Вълчанов. Към тях ще се присъедини "кадърът" на Слави - перкусионистката Лили Йончева, която ще демонстрира уменията си на един рядък инструмент - индийска табла. Нона Йотова ще представи новия си проект в "етно мистика", като ще демонстрира вокални умения на санскрит, ще пее ария от Доницети, турски и цигански песни.

Звездата на тазгодишния фест ще е царят на суинга Фреди Кол (пиано и вокал) от САЩ - брат на легендарния Нат Кинг Кол, който ще изнесе безплатен концерт на площада. В импровизациите му ще се включат Ранди Наполеон, Елиас Бейли и Къртис Бойд. От Русия пристигат за участие квартетът Денис Шулгин, Гайдар Марк, Алексей Наджаров и Пьотр Талий. Гвоздей в програмата са "Дърти пърчинс" и Амелия.

На 9 август Стефка Оникян ще прикове вниманието на публиката заедно с музикантите Георги Борисов, Ясен Обретенов и Венци Благоев. В купона ще се включи и Камелия Тодорова, на която ще акомпанират Антоний Дончев, Георги Дончев и Димитър Семов. На феста ще гостуват гости от Япония и Израел, ще има специален ден, посветен на австрийския и немския джаз.

Теодосий Спасов ще свири с холандската група "Тархана" (по името на любима традиционна супа на султаните), която смесва балкански, ориенталски и афро ритми. Българката Диляна Георгиева, която 5 години е пяла джаз в Китай, ще излезе с Антоний Дончев, Симеон Щерев, Митко Семов и Георги Дончев.

На фестивала ще видим и чуем още "Суинг старс" от Германия, "Тавиджан брадърс" от Македония, младите БГ музиканти от "Майнд Трипс", Я - я, "Израели етникъл ансамбъл", екзотичната Джованка, която пя с Изалин Калистър у нас, както и, разбира се, Милчо Левиев.


Разгледайте нашите оферти в Банско

  Още новини

Сподели
⛰️ Горещ пазар на имоти в Банско - вижте най-добрите предложения само при нас!
Изберете собствен имот в топ ски курорта на България, който предлага отлични условия за почивка и туризъм през цялата година. За лично ползване и отдаване под наем. Почивки и уикенди в собствен имот, без нужда от хотелски резервации!
Вижте още
Офиси в София за продажба и под наем
Да изберем заедно новия дом за вашия бизнес! Разгледайте нашите предложения за офиси за продажба и под наем. Те са в разнообразни класове сгради и райони на София.
Вижте още

Още Новини

последни новини
Труд: Имотите ни са по-достъпни от тези в Западна Европа

Купуваме с една заплата 0,7 кв. метра

Жилищата в големите градове в България са между 4 и 8 пъти по-достъпни от тези в Западна Европа, казват строителни предприемачи. Доходите в останалите страни от ЕС са по-високи, но и имотите са по-скъпи, което прави много по-трудно купуването на собствен дом.

Например в София с една средна заплата човек може да купи 0,7 кв. метра ...

10 Септември, 2025
последни новини
Данък имоти с масов ръст, още три налога бият 10-годишни рекорди

Безпрецедентен скок на местните данъци през 2025 година на фона на последните 10 години. Изчисленията правят от Института за пазарна икономика (ИПИ), според които повишението е невиждано за този период от време.

Данъкът, който най-голям брой от българските общини са вдигнали, е този върху недвижимите имоти. Общината първенец в страната по най-високи данъци за пръв път ...

01 Септември, 2025
последни новини
Българите теглят по 1 милиард всеки месец, за да купуват имоти

Имотите остават най-голямото благо за българина. Теглят по 1 милиард всеки месец, за да пазаруват апартаменти, сочат данните.

Българите остават верни на навика да държат спестяванията си в банки, показват последните данни на БНБ. Депозитите растат с двуцифрен темп от над 10% на годишна база. Това води до значителен приток на средства към банковата система обясниха експерти в студиот...

29 Август, 2025
Фирмени
Брокери на месец септември 2025 🏆

Август беше всичко друго, но не и „отпускарски“ месец за имотния пазар!

✔ Сделките не спряха – от морските курорти до ски столицата Банско, където интересът към имоти отново беше изключително висок.

✔ Пазарът остана активен въпреки почивките, а ефектите от предстоящото въвеждане на еврото започват да се усещат все по-осезаемо.

Представяме...

02 Септември, 2025

Изпратете запитване