Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

В Созопол строят летище и голф игрища

2008-04-25   |  Пари, бр. 82, 25.04.08

Три голф игрища изгражда община Созопол в района между селата Равна гора и Извор. Целта е чрез стимулиране на голф туризма да привлечем платежоспособни туристи, казва кметът Панайот Рейзи. Чрез голфа се дава шанс и за партньорство със сериозни инвеститори, като им се предоставят терени между 500 и 1000 дка. Всяко игрище ще е около 1000 дка, като преобладаващата част от земята е общинска. Сега тези земи са земеделски и определянето им за голф игрища означава, че тяхното предназначение може бързо да се промени. Към бъдещите спортни комплекси ще влязат и допълнителни частни терени.

Бъдещите голф игрища ще бъдат обслужвани от летище, чиято писта ще е с дължина от 1800 м, напълно достатъчна за малки самолети. Новият аеропорт също ще бъде между селата Равна гора и Извор и вече е предвиден в общия устройствен план. За голф комплексите ще бъдат изградени и локални пречиствателни станции. В общинската стратегия е залегнало и изграждане на голям атракционен парк върху площ от 300 дка по пътя СозополБургас.

Разгледайте нашите предложения в Созопол

  Още новини

Сподели
⛰️ Горещ пазар на имоти в Банско - вижте най-добрите предложения само при нас!
Изберете собствен имот в топ ски курорта на България, който предлага отлични условия за почивка и туризъм през цялата година. За лично ползване и отдаване под наем. Почивки и уикенди в собствен имот, без нужда от хотелски резервации!
Вижте още
☀️ Собствен дом на морето за лятото! Изберете сега 👇
Наслаждавайте се на незабравими преживявания в собствен имот край морето в любимия ви български морски курорт! При нас ще намерите разнообразни предложения за всеки вкус и бюджет. Осигурете си място за почивка и отдих още сега! Вижте нашите топ предложения!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
Полина Стойкова в подкаста „Бизнес.БГ“ на БНТ с анализ на пазара на имоти през 2026 г.

Пазарът на имоти навлиза в етап на нормализация след присъединяването на България към еврозоната, но условията за покупка, продажба и инвестиции остават благоприятни. Това коментираха Полина Стойкова и Тодор Колев в подкаста „Бизнес.БГ“ на БНТ.


Изпълнителният директор на BULGARIAN PROPERTIES Полина Стойкова MRICS гостува в подкаста „Бизнес.БГ“ на Българската национална...

11 Юни, 2026
Медиите за нас
БНТ: Имотният пазар в София - отмина ли "ерата на пазара на продавача"

На 5 юни 2026 г. в централната емисия новини на БНТ беше излъчен репортаж, посветен на актуалните тенденции на жилищния пазар в София и въпроса дали отминава ерата на пазара на продавача. В материала участваха Полина Стойкова, изпълнителен директор на BULGARIAN PROPERTIES, и Иван Крумов, старши брокер в BULGARIAN PROPERTIES. Репортажът беше заснет в комплекс Central Park.

06 Юни, 2026
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES СПЕЧЕЛИ НАГРАДАТА „САЙТ НА ГОДИНАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ“ В REAL ESTATE AWARDS 2026

BULGARIAN PROPERTIES беше отличена с престижната награда „Сайт на годината на потребителите“ в рамките на 11-тото издание на Real Estate Awards, организирани от Imoti.net. Призът е признание за усилията на компанията да развива модерна, удобна и надеждна дигитална платформа за покупко-продажба и наем на недвижими имоти в България.

Отличието има особена стойност, тъй ка...

05 Юни, 2026
Медиите за нас
След бума през 2025 г.: Купувачите не бързат, а жилищният пазар се ребалансира

Цените на жилищата в България растат над два пъти по-бързо от средното за Европейския съюз в края на 2025 г., но пазарът постепенно губи инерцията от еуфорията около влизането в еврозоната. След две години на агресивен ръст и рекордна активност купувачите стават по-внимателни, а агенциите за недвижими имоти вече говорят за връщане към “нормален” и “по-балансиран” пазар.

Данните на ...

03 Юни, 2026

Изпратете запитване