Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

38 млн. евро влагат в екопарк

2008-09-29   |  Монитор, 26.09.08

38 млн. евро ще бъдат инвестирани за изграждането на парк за производство на екоенергия с вятърни генератори и слънчеви панели на 14 км от Бургас.
Хибридната мощност за чиста електроенергия ще бъде най-голямата на Балканите.

След пълното завършване на проекта мощността на парка ще е 6,5 мегавата. 4,5 мегавата от нея се падат на фотоволтаиците. Годишното електропроизводство ще може да задоволи нуждите от ток на 6300 домакинства.

На първия етап от реализацията на проекта, до края на следващата година, ще бъдат инвестирани 8 млн. евро. След завършването му фирмата инвеститор "Солар БГ" ще кандидатства по европрограмата "Феникс" за субсидия в размер на 20 на сто от вложените средства.

Според управителя на дружеството Младен Желязков инвестицията е перспективна. Теренът от 96 дка за проекта вече е купен с общи средства на съдружниците и кредити, съобщи той. До месец очакваме да бъде завършена процедурата по промяна на статута на земята и да се подпише договор с електроразпределителното дружество EVN, уточни той. Изплащането на инвестицията ще стане за срок от 6 до 9 години, каза авторът на проекта проф. Георги Тончев.

Разгледайте нашите оферти в/близо до Бургас
  Още новини

Сподели
Central Park - уникален комплекс в София, кв. Банишора. Налични апартаменти в сгради А, Б и В - с АКТ 16
Напредват строителството и продажбите в Central Park - един от най-мащабните комплекси ново строителство в София! Уникален затворен комплекс, пресъздаващ стила и атмосферата на едноименния парк в Ню Йорк и заобикалящите го сгради. Модерни сгради, простор, зеленина и гледки, които ви оставят без дъх! Един проект, който ще внесе нов стандарт за качество на живот. Изберете своето жилище сега!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

последни новини
Евровизия 2027 ще бъде в Бургас: градът влиза в светлината на европейските прожектори

Бургас се подготвя за едно от най-мащабните международни събития, провеждани у нас през последните години. Градът е избран за домакин на песенния конкурс „Евровизия 2027“, което ще постави не само Бургас, но и цялото Южно Черноморие във фокуса на милиони зрители от Европа и света.

71-вото издание на конкурса ще се проведе в „Арена Бургас“, като двата полуфинала са наср...

18 Август, 2026
Фирмени
Брокери на месец август 2026

Лятото е в разгара си, а имотният пазар продължава да доказва, че добрите оферти правят разликата! ☀🏡

Юли донесе важни пазарни данни и много дискусии за това накъде ще поемат сделките и цените. Пазарът навлиза в по-балансирана фаза, купувачите са по-внимателни, а изборът им – все по-прецизен. Но активността не е изчезнала. Напротив – когато на пазара излязат качествени...

04 Август, 2026
Медиите за нас
bTV: Спад на сделките с имоти. Как това влияе на цените?

Сделките с имоти спадат с близо една пета през второто тримесечие на годината спрямо същия период на миналата година. Това показват данните на Агенцията по вписванията.

Ако преди година броят на сделките е бил над 56 хиляди, то през второто тримесечие на тази година той намалява до близо 46 хиляди. Това е спад с близо 18 на сто, сочат данните на Агенцията по вписванията.

03 Август, 2026
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES стана партньор на OKOL Lake Park за продажбата на апартаменти в проекта

Партньорството обединява мащабната концепция на OKOL Lake Park с дългогодишния опит и международната клиентска мрежа на BULGARIAN PROPERTIES.

С удоволствие обявяваме, че BULGARIAN PROPERTIES стана партньор на OKOL Lake Park за продажбата на апартаментите в комплекса.

Новото партньорство обединява една от най-впечатляващите нови resort концепции в Българи...

29 Юли, 2026

Изпратете запитване