Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Италианци инвестират 80 млн. евро в яхтено пристанище в Ахтопол

2009-02-05   |  www.bszone.info, 3.02.2009

80 млн. евро са готови да инвестират от италианската компания „Де Ферари” за изграждане на яхтено пристанище в Ахтопол. Това съобщи Даниеле Индако, изпълнителен директор на фирмата и представител на група инвеститори от Италия.

Според него преговорите за проекта „Яхтополис” за изграждането на яхтения порт са много напреднали и било въпрос на месеци да се започне изработването на проект, който ще обхване не само пристанището, но и цялата територия.

Италианските предприемачи посетиха днес Ахтопол, водени от посланика на Италия в България Стефано Бенацо. Италианската делегация беше официално посрещната от кмета Петко Арнаудов, председателя на Общинския съвет Дечо Градев, зам.-кметовете и представители на общинска администрация. Кметът Арнаудов сподели намеренията на общината да реализира два големи проекта - обособяването на две пристанища в Царево - за яхти и пътнически кораби и рибарско пристанище, и вторият - за изграждане на яхтено пристанище и лодкостоянки в Ахтопол. Идеята е чрез подкрепата на италианското правителство да се търсят инвеститори и по пътя на публично-частното партньорство да се тръгне към изграждане на яхтено пристанище в Ахтопол.

Кметът подчерта, че интересите на местните рибари ще бъдат защитени. „Бях заинтригуван лично да дойда и да видя как стоят нещата и как вашата страна ще се справи с това предизвикателство. Мисля, че идеята да работите съвместно с италианците е много добра, тъй като ние имаме огромен опит в това отношение”, сподели посланикът на срещата в Царево.

Разгледайте нашите оферти в Царево

  Още новини

Сподели
⛰️ Горещ пазар на имоти в Банско - вижте най-добрите предложения само при нас!
Изберете собствен имот в топ ски курорта на България, който предлага отлични условия за почивка и туризъм през цялата година. За лично ползване и отдаване под наем. Почивки и уикенди в собствен имот, без нужда от хотелски резервации!
Вижте още
Поверете ни маркетинга и продажбите на ваш обект ново строителство!
BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на имоти ново строителство с милиони кв.м. реализирани продажби на сгради и комплекси в жилищния и ваканционния сегмент. Възползвайте се от нашия опит и доказан успех!
Свържете се с нас в най-ранен етап, за да можем да ви съдействаме максимално много. Обадете ни се на 0886 033 033.
Вижте още

Още Новини

Фирмени
Полина Стойкова MRICS участва в Real Estate Business Forum 2026 на Imoti.net

На 24 февруари 2026 г. в Inter Expo Center се проведе първото за годината издание на Real Estate Business Forum, организирано от Imoti.net. Събитието събра водещи експерти, мениджъри и професионалисти от имотния сектор, за да обсъдят бъдещето на бранша, ролята на технологиите и променящата се среда за работа на агенциите.

Сред участниците в панелната дискусия беше Полина Стойкова MR...

26 Февруари, 2026
Медиите за нас
Еврото и пазарът на имоти в България - репортаж на телевизия Bulgaria ON AIR

Как се адаптира имотният пазар след въвеждането на еврото у нас?

На този и на още други въпроси отговориха експерти от бранша по време на първия бизнес форум на Imoti.net за 2026-та година – "Real Estate Business Forum", част от Investor Media Group.

Адаптацията на имотния пазар след влизането ни в еврозоната беше във фокуса на 11-ото издание на форума.

...

25 Февруари, 2026
последни новини
2025: Годината на Варна - анализ на BULGARIAN PROPERTIES

2025 г. без колебание може да бъде наречена „Годината на Варна“. Морската столица се утвърди като най-силния и най-бързо растящ жилищен пазар след София и през цялата година поддържаше темп на поскъпване около и над 20%. В период, в който в столицата се усещаше известно изчакване, във Варна сделки продължаваха да се сключват активно.

За по-задълбочен поглед към местни...

19 Февруари, 2026
Медиите за нас
FORBES: Sky Towers by AMur – новият символ на премиум живот в София

В края на 2025 г. инвеститорът AMur и агенцията BULGARIAN PROPERTIES дадоха старт на строителството на Sky  Towers by  AMur – амбициозен жилищен комплекс в южната част на София.

Проектът беше открит с официална церемония „първа копка“, а строителството се планира да завърши през 2029 г. В рамките на четири години в кв. Mанастир...

12 Февруари, 2026

Изпратете запитване