Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС в интервю за PRO.BG: Офертите на имоти с намалени цени са нараснали тройно за година

2010-02-22   |  БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС

В репортаж, излъчен по телевизия PRO.BG на 19 февруари, Оперативният директор на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС Полина Стойкова коментира, че от средата на 2009 г. броят на офертите на имоти с намалени цени, които компанията предлага, са нараснали тройно, като намалението варира между 5 и 60%. Най-много са поевтинели ваканционните имоти, като в Банско цените им са паднали средно с 25%, а в Слънчев бряг – с 20%.

Цените на градските имоти са паднали по-малко, тъй като в повечето случаи апартаментите там са били закупени се цел да се живее в тях, а не да се отдават под наем на богати туристи. Затова в София, Варна и Бургас поевтиняването е значително по-слабо.

Според Константин Калъчев - един от топ брокерите на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС в София – заради по-ниските цени се отчита увеличение на огледите и на пазара вече има имоти на доста привлекателни цени.

Поевтиняването се очаква до продължи до края на тази година, като според Полина Стойкова цените може да паднат с още около 10%.

Гледайте репортажа по Pro.BG:

Get the Flash Player to see this player.



Ако желаете да получите по е-мейл пълния анализ и прогноза за 2010 г. на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС,
моля натиснете
тук.

Вижте всички оферти на Константин Калъчев

---
Авторски права: 2010 Бългериан Пропертис ООД. Всички права запазени. За повече информация или съвет, моля свържете се с нас на тел. 02 9 11 50 или ни пишете на имейл: info@bulgarianproperties.com. Използването на тази статия от трети страни е разрешено само ако източникът www.BulgarianProperties.bg и Авторът на статията бъдат надлежно цитирани. Данните в този материал са събрани от Автора и от Бългериан Пропертис ООД и целта им е изцяло информативна. Направили сме всичко възможно да предоставим максимално точна информация. Бългериан Пропертис ООД не носи отговорност за каквито и да е загуби или щети, причинени или в резултат на решения, взети на базата на информацията, предоставена в тази статия.
© Бългериан Пропертис ООД 2010.


  Още новини

Сподели
☀️ Собствен дом на морето за лятото! Изберете сега 👇
Наслаждавайте се на незабравими преживявания в собствен имот край морето в любимия ви български морски курорт! При нас ще намерите разнообразни предложения за всеки вкус и бюджет. Осигурете си място за почивка и отдих още сега! Вижте нашите топ предложения!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
БНТ: Имотният пазар в София - отмина ли "ерата на пазара на продавача"

На 5 юни 2026 г. в централната емисия новини на БНТ беше излъчен репортаж, посветен на актуалните тенденции на жилищния пазар в София и въпроса дали отминава ерата на пазара на продавача. В материала участваха Полина Стойкова, изпълнителен директор на BULGARIAN PROPERTIES, и Иван Крумов, старши брокер в BULGARIAN PROPERTIES. Репортажът беше заснет в комплекс Central Park.

06 Юни, 2026
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES СПЕЧЕЛИ НАГРАДАТА „САЙТ НА ГОДИНАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ“ В REAL ESTATE AWARDS 2026

BULGARIAN PROPERTIES беше отличена с престижната награда „Сайт на годината на потребителите“ в рамките на Real Estate Awards, организирани от Imoti.net. Призът е признание за усилията на компанията да развива модерна, удобна и надеждна дигитална платформа за покупко-продажба и наем на недвижими имоти в България.

Отличието има особена стойност, тъй като се определя от оценката на пот...

05 Юни, 2026
Медиите за нас
След бума през 2025 г.: Купувачите не бързат, а жилищният пазар се ребалансира

Цените на жилищата в България растат над два пъти по-бързо от средното за Европейския съюз в края на 2025 г., но пазарът постепенно губи инерцията от еуфорията около влизането в еврозоната. След две години на агресивен ръст и рекордна активност купувачите стават по-внимателни, а агенциите за недвижими имоти вече говорят за връщане към “нормален” и “по-балансиран” пазар.

Данните на ...

03 Юни, 2026
Фирмени
Брокери на месец юни 2026

Лятото започва, а имотният пазар продължава да предлага добри възможности за тези, които са добре информирани и действат навреме!

Май беше месец на задълбочени анализи и ценни пазарни данни, които показаха, че пазарът навлиза в по-балансирана фаза. Купувачите са по-внимателни, предлагането постепенно нараства, а успешните сделки все повече зависят от правилната стратегия и професио...

02 Юни, 2026

Изпратете запитване