Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС анализира застраховките на недвижимо имущество по TV2

2009-02-13   |  БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС, Централен офис

На 12 февруари Оперативният директор на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС Полина Стойкова коментира пазара на застраховки във вечерната новинарска програма на националната ефирна телевизия TV2.

Полина Стойкова обясни, че като цяло българите не са свикнали да застраховат имотите си, като изключение от правилото са по-заможните клиенти. Според статистиката на отдел „Застраховки” на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС повечето застраховки, направени в района на София, са за апартаменти между 70 000 и 100 000 евро.

Застрахователната премия се определя на база тарифите на застрахователната компания и в зависимост от вида и местоположението на застрахованото имущество, неговата застрахователна стойност, договорения обхват на покритието и конкретните рискови фактори. Жилище в София за 50 000 евро може да се застрахова за основно покритие за около 150-200 лв. За допълнително покритие и включване на обзавеждане и битова техника, застраховката се оскъпява.

За разлика от българските ни клиенти, чуждестранните изискват в почти 100% от случаите да им се направи застраховка на имота. Именно затова още от самото начало на дейността си БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС създадоха отдел „Застраховки”. Освен всичко, този отдел се грижи да следи изтичането и подновяването на застраховките и помощ при настъпване на застрахователно събитие. Освен застраховки на недвижимо имущество компанията предлага и всички други видове застраховки.

Резултатът от дейността на отдела е, че за трета поредна година отдел „Застраховки” на БЪЛГЕРИАН ПРОПЕРТИС е брокер номер 1 в страната на една от най-големите застрахователни компании на българския пазар.

За повече информация, моля свържете се с нашия специалист застраховки Галя Златанова по имейл или на телефон 02 868 11 88, мобилен 0888 880 859.

Прочетете повече за застрахователните ни услуги

---
Авторски права: 2009 Бългериан Пропертис ООД. Всички права запазени. За повече информация или съвет, моля свържете се с нас на тел. 02 9 11 50 или ни пишете на имейл: info@bulgarianproperties.com. Използването на тази статия от трети страни е разрешено само ако източникът www.BulgarianProperties.bg и Авторът на статията бъдат надлежно цитирани. Данните в този материал са събрани от Автора и от Бългериан Пропертис ООД и целта им е изцяло информативна. Направили сме всичко възможно да предоставим максимално точна информация. Бългериан Пропертис ООД не носи отговорност за каквито и да е загуби или щети, причинени или в резултат на решения, взети на базата на информацията, предоставена в тази статия.
© Бългериан Пропертис ООД 2009.


  Още новини

Сподели
AMur Gardens - затворен комплекс в гр. Костинброд
Идеалният баланс между близост до София и спокойствието на малкия град! Намирате го на ул. Славянска в гр. Костинброд, точно до BILLA Park, където се намира новоизграждащият се комплекс AMur Gardens - най-новият проект от гамата жилищни сгради и комплекси AMur.

Изберете между разнообразие от апартаменти на атрактивни цени!
Без комисионна!
Вижте още
Офиси в София за продажба и под наем
Да изберем заедно новия дом за вашия бизнес! Разгледайте нашите предложения за офиси за продажба и под наем. Те са в разнообразни класове сгради и райони на София.
Вижте още

Още Новини

последни новини
Сделките с имоти в София през второто тримесечие са на най-високото си ниво от 2008 г.

Сделките с имоти в София през второто тримесечие са на най-високото си ниво за периода от 2008 г. насам. Сред големите градове в страната Пловдив, Русе и Стара Загора също отбелязват покачване на изповяданите сделки между април и юни, докато във Варна и Бургас те намаляват на годишна база, сочат изчисления на Investor.bg на база данните на Агенцията по вписванията.

В столицата през ...

15 Юли, 2025
Медиите за нас
БНТ: Очаква ли ни промяна в цените на имотите с приемането на еврото? (видео)

Браншът отчита нарастване от близо 30% при търсенето на имоти от началото на годината

Над 20 години недвижимите имоти у нас се предлагат в евро. С това са свикнали и купувачите, и продавачите. Често обаче сделките се сключват в лева - заради по-изгодния лихвен процент при теглене на банков кредит.

С влизането ни в еврозоната, продажбите най-сетне ще се ...

11 Юли, 2025
последни новини
България влиза в еврозоната от 1 януари 2026 г.

Съветът на Европейския съюз даде окончателното си одобрение – България ще приеме еврото като своя официална валута от 1 януари 2026 г., превръщайки се в 21-вата държава, членка на еврозоната.

Това историческо решение е доказателство за последователния ангажимент на страната към европейската интеграция и бележи важен етап в икономическото ѝ развитие.

Присъединява...

09 Юли, 2025
последни новини
SYNERA Residence - с мисъл за бъдещето и уважение към природата

Synera Residence е домът, който разказва твоята история – с мисъл за бъдещето и уважение към природата. Представяме интервю на списание Градът с оперативния мениджър на PSSC и управител на SYNERA Residence Валентина Димитрова, публикувано в брой 3 от 2025.

- Г-жo Димитpoвa, нeĸa зaпoчнeм c въпpoca, ĸoйтo вълнyвa вcичĸи – ĸaĸ ce poди идeятa зa Ѕуnеrа Rеѕіdеnс...

08 Юли, 2025

Изпратете запитване