Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Михаил Чобанов на форума Шумът на парите: Има месеци, в които сделките са като през 2005-2008 г.

2021-06-03   |  BULGARIAN PROPERTIES


Заради пандемията жилищата се върнаха на мястото, което заслужават във фокуса на всички пазарни участници - и на предприемачите, и на клиентите. Затова имотният панел на форума "Шумът на парите" беше сред очакваните с голям интерес.

Ето какво сподели Михаил Чобанов:

"Има възстановяване на пазара. В момента статистиките, които ние имаме, са за покачване на цените между 2 и 5% и на възстановяване на обемите от сделки на нивата от преди пандемията. Даже има месеци, в които сделките са като през доброто старо време - 2005-2008 г."

Технологиите заемат все по-голямо място в нашето ежедневие. На въпрос как се развиха те и как може да се разгледа един имот отдалеч чрез виртуален оглед или видео - опции, които са са доста добре застъпени на сайта на BULGARIAN PROPERTIES, Михаил Чобанов насочи вниманието към факта, че BULGARIAN PROPERTIES винаги е била технологично ориентирана. Още през 2003 г. е имала собствен акаунт мениджър в Гугъл като един от големите рекламодатели в страната и е била давана за пример за успешен интернет бизнес в България.

Относно ваканционните имоти Михаил отбеляза, че отбелязваме засилен интерес и силен пазар в Боровец и другите планински курорти, както и силнен старт на летния сезон за морските имоти. Засили се тенденцията за покупка на собствен морски дом за сметка на желанието на хората да ползват хотелска услуга.

"Пандемията увеличи мерака на българина за собствен ваканционен дом. Старата мечта от времето на социализма за дом, вила и кола в момента важи с пълна сила по отношение на ваканционните имоти".



"Като агенция за недвижими имоти ние винаги сме имали достъп до 4-те основни групи купувачи на пазара на жилища, а именно хора от София, от провинцията, българи, живеещи в чужбина и чужденци. И аз съм много щастлив, че вече се появяват и още играчи на пазара, които играят важна роля.

На първо място това са банките, които са все по-активни на пазара и все по-често се случва, когато строителен предприемач отиде да търси финансиране за проект, банката да постави изискване BULGARIAN PROPERTIES или друг консултант да се включи активно в проекта, за да подпомогне продажбите и да добави стойност в реализацията на проекта.

И на следващо място това са новите финансиращи компании, които изкупуват жилища и предлагат гъвкави и иновативни начини за финансиране на жилищния пазар."

Вижте видео от панел недвижими имоти:



Вижте как допринасяме за успеха на поверените ни обекти ново строителство:



Доверете ни имот за продажба или под наем! Пуснете обява тук или се свържете с нас на 0886 033 033.

Вижте нашите обяви в София

Вижте нашите оферти с наличен виртуален оглед

Вземете онлайн оценка на имот

  Още новини

Сподели
Ново строителство в Бургас - вашият нов дом е тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още
Селските къщи са хит и през тази година!
Купете къща на село за уикенди, ваканции или за постоянно живеене! Собствен двор и място далече от шума на големия град. Да се насладим на даденостите на българските села! Вижте нашите страхотни оферти за селски къщи в цялата страна.

Време е за по-спокоен живот и завръщане към природата!
Вижте още

Още Новини

Фирмени
Весели празници от BULGARIAN PROPERTIES!

Скъпи приятели и партньори,

Сърдечно Ви благодарим за доверието, с което ни дарявахте през цялата 2025 година! 🙏

Благодарим Ви, че избрахте нас, за да реализирате важните си решения - било то продажбата на имот, закупуването на нов дом или инвестиция в бъдещето.

🏡 За нас беше привилегия да бъдем до Вас – при всеки подписан договор, при в...

23 Декември, 2025
последни новини
Премиум жилищен проект в южната част на София стартира с първа копка и активен интерес от купувачи

Sky Towers by AMur предлага висок клас строителство и много зеленина, Bulgarian Properties е ексклузивен партньор по продажбите.

С официална церемония „първа копка“ започна строителството на Sky Towers by AMur – амбициозен жилищен комплекс, който има потенциал да се превърне в разпознаваем символ в южната част на София. Проектът ще се реализира в рамките на четири годи...

22 Декември, 2025
Медиите за нас
Какво се случи на пазара на имоти през 2025?

С какво ще бъде запомнена 2025 на пазара на имоти и какви тенденции се наблюдаваха – вижте коментарите на мениджъри на водещи компании в сектора:

Полина Стойкова, изпълнителен директор на Bulgarian Properties:

Ударна година за жилищния пазар с ръст на цените между 15 и 25%

Обобщено – 2025 беше поредна ударна година за жилищния пазар, като цените ускори...

22 Декември, 2025
Медиите за нас
След влизането на еврото имотният пазар малко ще се успокои

За пет години имотите у нас са поскъпнали двойно, заяви Полина Стойкова - изп.-директор на BULGARIAN PROPERTIES в предаването "Брюксел 1" с Милена Милотинова по Bulgaria ON AIR.

След влизането на еврото в България имотният пазар малко ще се успокои. Прогнозата направи Александър Бочев - бивш председател на Националното сдружение за недвижими имоти, а сега член на кон...

15 Декември, 2025

Изпратете запитване