Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Михаил Чобанов по NOVA TV за това какви ваканционни имоти купуват българите в пандемията

2021-02-20   |  nova.bg


Михаил Чобанов, собственик на BULGARIAN PROPERTIES, беше гост в сутрешния блок на NOVA TV "Събуди се". Той беше поканен да коментира актуалната тенденция на засилено търсене на имоти по Българското Черноморие и цените на ваканционните имоти.

„Българите са основна движеща сила на пазара на ваканционни имоти по морето вече 2-3 години. Ако преди две години, те бяха около 50% от пазара, пандемията ги превърна в лидер”, заяви Михаил Чобанов.

„Интересно е, че не може да се каже, че цените са се повишили значително. Това, което купуват българите, са по-скъпи ваканционни имоти, спрямо предходни години. Купуват ги и без кредит”, коментира още той.


„Традиционно Созопол е предпочитано място за българите. Другите две-три места, които се открояват като по-високи в ценови клас са село Лозенец и части от Свети Влас”, каза още Чобанов.

"По време на имотния бум най-голямото застрояване по нашето Черноморие беше в района на Слънчев бряг и Равда. Съответно там има най-много имоти на пазара, така че за 20 000 евро не е невъзможно да се купи в момента приличен апартамент пеша до плажа."

Научете повече за морските имоти от първа ръка и се подгответе за лятото, като изгледате целия разговор 🎥👇



Разгледайте нашите оферти за морски имоти

  Още новини

Сподели
Виртуални огледи с 360-градусови турове!
Усетете уникалната атмосфера на всеки имот с виртуалните огледи, които предлагаме! По всяко време, само с един клик можете да се пренесете в дома на вашите мечти, без ангажименти и предварителни уговорки.

Виртуалните турове са заснети лично от нас и са с гарантирана автентичност. Можете да видите всеки детайл на имота, точно като на живо!
Вижте още
Euphoria Club Hotel & Resort - твоят планински рай в Боровец!🌲
Възползвайте се от възможността да закупите жилище в един от най-продаваните комплекси в Боровец! Изберете от последни напълно обзаведени 2-стайни и 3-стайни апартаменти. Напълно завършен и функциониращ целогодишно, с множество екстри за вашия комфортен престой.
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
Имотният пазар влиза в нова ера: Bulgarian Properties представя първата AI търсачка за имоти в България

Описанието заменя филтрите – просто опиши какво търсиш, изкуственият интелект ще те разбере

Пазарът на недвижими имоти у нас навлиза в нов етап на дигитална трансформация. След години на автоматизация и интензивно онлайн присъствие вече сме свидетели на следващата голяма стъпка – въвеждането на изкуствен интелект в процеса на търсене и продажба на имоти.

Лидерът в сек...

04 Ноември, 2025
Фирмени
Брокери на месец ноември 2025 🏆

В разгара на есента имотният пазар остава стабилен и активен, макар и с по-умерена динамика.

Цените на имотите продължават да растат, а интересът към новото строителство е висок, особено към модерни комплекси с гарантирано качество.

В тази пазарна среда се откроиха нашите Брокери на месеца – професионалистите на BULGARIAN PROPERTIES, които с експертиза, личен подход ...

04 Ноември, 2025
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES представя първата в България смарт търсачка за имоти с изкуствен интелект!

Уморихте ли се да търсите по стария начин? Пробвайте нещо ново на нашия сайт!

BULGARIAN PROPERTIES обявява старта на нова революционна функционалност на своя сайт – AI търсачка с естествен език, която позволява на потребителите да търсят имоти, като опишат с думи какво им трябва.

Тя разбира значението на написаното и връща максимално точни и релевантни резултати, без...

29 Октомври, 2025
Медиите за нас
Полина Стойкова за Investor.bg: Ръстът на цените на имотите се върна на нивата от високата инфлация през 2022 г.

Какво е състоянието на пазара на недвижими имоти у нас в момента, кои са най-активните купувачи и ще се промени ли нещо след влизането на България в еврозоната - по този и други въпроси investor.bg разговаря с Полина Стойкова, изпълнителен директор и съсобственик на агенцията за недвижими имоти Bulgarian Properties.

- Г-жо Стойкова, данните на Агенцията по вписванията показаха поред...

28 Октомври, 2025

Изпратете запитване