Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Нов крайбрежен парк изграждат в Поморие

2019-09-12   |  profit.bg

Нов крайбрежен парк ще изградят в Поморие, става ясно от днешните решения на Министерски съвет.

Правителството предостави безвъзмездно правото на собственост върху имот - частна държавна собственост на община Поморие, област Бургас. Имотът се намира в гр. Поморие, ул. Хан Кубрат и е с площ от 2314 кв. м, заедно с построените в него сгради.

Досега имотът е управляван от областния управител на Бургас. След прехвърлянето му на община Поморие теренът ще се използва за изграждане и поддържане на общодостъпна крайбрежна зона за отдих (парк).

Предвижда се да бъдат обособени нови алеи, богато озеленени места за отдих и кътове за детски игри. Очаква се с благоустрояването на имота да се увеличи туристическия потенциал на района, да се намали шумовото натоварване, да се създадат условия за здравословна градска среда, както и да се осигури достъп до публичните пространства на хора с увреждания.

Министерският съвет прие друго Решение, с което дава съгласие за продажба на обособена част от лечебно заведение - недвижими имоти, собственост на „Специализирана болница за продължително лечение и рехабилитация на пневмофтизиатрични заболявания Света Петка Българска ЕООД, гр. Велинград.

Лечебното заведение е търговско дружество със 100% държавно участие в капитала, като правата на държавата в него се упражняват от министъра на здравеопазването. Недвижимите имоти, представляващи земеделски земи - нива и ливади, са с отпаднала необходимост за лечебното заведение и генерират само разходи, поради което ръководството на лечебното заведение е заявило желание за освобождаване от имотите чрез продажба.

Паричният ресурс, получен от продажбата на имотите, ще остане в лечебното заведение и ще се използва в съответствие със Закона за лечебните заведения и ЗПСК.

Продажба ще бъде извършена и на недвижими имоти, собственост на Университетска многопрофилна болница за активно лечение Канев АД, гр. Русе. Лечебното заведение е акционерно дружество със смесено държавно и общинско участие, като държавата притежава 82.89 на сто от капитала.

Обособената част от лечебното заведение представлява поземлен имот с площ от 4 145 кв. м, в който влиза сграда АГ КОМПЛЕКС със застроена площ 1 105 кв. м, брой етажи 4 и предназначение: здравно заведение, които представляват неизползваем и неоперативен актив за лечебното заведение.

Съгласно чл. 28, ал. 10 и ал. 9 от ЗПСК продажбата на обособени части от лечебни заведения, които са включени в списъка по Приложение № 1 към чл. 3, ал. 1 на ЗПСК, какъвто е настоящият случай, може да се извърши след решение на Министерския съвет, по предложение на органа, упражняващ правата на собственост в капитала на търговското дружество.

Паричният ресурс, получен от продажбата на имота, ще остане в лечебното заведение и ще се използва в съответствие с чл. 105 от ЗЛЗ.

Правителството предостави за управление имоти - публична държавна собственост на Висшия съдебен съвет за нуждите на Административен съд - София област и на Върховния административен съд. Имотите се намират в София, район Възраждане, съответно на бул. Стамболийски № 39 (дворно място заедно с построената в него 5-етажна масивна сграда и сутерен) и на пл. Света Неделя № 5 (административна сграда на един подземен и 6 надземни етажа).

До сега имотите са стопанисвани от Министерството на здравеопазването, но вече са с отпаднала за ведомството необходимост. Решението за новото управление на имотите ще влезе в сила след придобиване от държавата и предоставяне за управление на Министерството на здравеопазването на нова административна сграда, част от комплекс административни сгради, на бул. Цариградско шосе в столицата.

Предвижда се новото здание да бъде изградено в срок от 21 месеца от страна на Държавна консолидационна компания ЕАД.

Вижте нашите оферти от района на Поморие

  Още новини

Сподели
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още
Поверете ни маркетинга и продажбите на ваш обект ново строителство!
BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на имоти ново строителство с милиони кв.м. реализирани продажби на сгради и комплекси в жилищния и ваканционния сегмент. Ние създаваме и реализираме вашия проект изцяло – от първата идея до последния продаден апартамент. Възползвайте се от нашия опит и доказан успех!
Свържете се с нас в най-ранен етап, за да можем да ви съдействаме максимално много. Обадете ни се на 0886 033 033.
Вижте още

Още Новини

последни новини
📊 Жилищният пазар в София през 1-вото тримесечие на 2026 г. - анализ на BULGARIAN PROPERTIES

След две години на изключително силен ръст на цените, ограничено предлагане и еуфория, подклаждана от очакваното въвеждане на еврото, жилищният пазар в София навлезе в нов цикъл през първото тримесечие на 2026 г.

Периодът се характеризира с налично търсене, но и с по-умерена активност, тъй като купувачите и продавачите преразглеждат поведението си.

Пазарът се промен...

20 Май, 2026
Медиите за нас
Полина Стойкова в статия за Капитал: Какво разкриват 30 000 реални търсения на българи и чужденци

Първото тримесечие на 2026 г. бележи началото на нов етап в развитието на имотния пазар в България, който преминава от период на ускорени сделки (2024-2025 г.) към фаза на нормализация, характеризираща се с по-зряло и рационално поведение на купувачите.

Тази промяна се вижда и в анализ на близо 30 000 реални търсения от януари до март 2026 г. (почти наполовина от българи и чужденци)...

20 Май, 2026
Медиите за нас
Полина Стойкова в интервю за Fakti.bg

Все по-млади купувачи навлязоха на пазара на жилища и къщи през последната година. В същото време тенденцията, която възникна по време на коронавируса, да се мигрира от голям към по-малък град, остава.

От началото на текущата година се наблюдава лек отлив на купувачи и по-силно предлагане. Как обаче да изберем най-добрия имот? От Bulgarian Properties предлагат решение чрез изкустве...

12 Май, 2026
Фирмени
Брокери на месец май 2026 🌼

Пазарът се балансира – а добрите резултати идват с правилната стратегия! ⚖️

Април даде ясни сигнали за новата фаза на имотния пазар – по-умерен темп, по-внимателни купувачи и нарастващо предлагане. И въпреки това – сделки се случват във всички сегменти, когато имотите са правилно позиционирани.

В тази по-зряла и конкурентна среда се отличиха нашите Брокер...

04 Май, 2026

Изпратете запитване