Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Градини по покривите на блоковете в Бургас

2008-09-15   |  citybuild.bg, 12.09.2008

Градини по покривите и озеленяване по фасадите на новите сгради, предвижда нова наредба за изграждане, поддържане и опазване на зелената система на Община Бургас. Тя ще бъде гласувана от общинския съвет на града на 19 септември, информира в.”Морски Дневник”.

Според новите текстове, озеленяването върху тераси и покриви се включва в общата зелена площ на имота при плътност на застрояване над 60 %.

За Бургас нормативът за минималната зелена площ е 20 % от застроения терен.

Критериите за озеленяване могат да се постигат и с кашпи с декоративни растения, както и с вертикална растителност, прикрепена за фасадите на сградите, става ясно от проектонаредбата.

Предвидено е за ъгловите парцели минималните зелени площи да бъдат 10 %. Когато показателите не могат да се постигнат, трябва да се извърши компенсаторно озеленяване в същия размер, но на общински терен.

Наредбата съдържа и предписание за видовия състав на растителността и точното място. Изпълнителят е длъжен да даде гаранция за извършеното озеленяване за срок от две години.

Няма да се издават удостоверения за въвеждане в експлоатация на строежи, за които не е изпълнена частта "Паркоустрояване и озеленяване" към инвестиционния проект, предвижда още проектонаредбата.

Разгледайте нашите оферти в Бургас

  Още новини

Сподели
Поверете ни маркетинга и продажбите на ваш обект ново строителство!
BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на имоти ново строителство с милиони кв.м. реализирани продажби на сгради и комплекси в жилищния и ваканционния сегмент. Възползвайте се от нашия опит и доказан успех!
Свържете се с нас в най-ранен етап, за да можем да ви съдействаме максимално много. Обадете ни се на 0886 033 033.
Вижте още
Пирин Сенс II - комплекс със СПА на 600 м от ски лифта в Банско
Pirin Sense II е модерен жилищен комплекс от ново поколение, разположен в подножието на Пирин планина, в един от най-предпочитаните райони на Банско. Проектът съчетава съвременна алпийска архитектура, функционални жилищни пространства и богата среда за отдих, спорт и релакс – идеално решение както за лично ползване, така и за инвестиция. Изберете от наличните апартаменти още сега!
Вижте още

Още Новини

Фирмени
Брокери на месец март 2026 🌺

Пролетта наближава, а ние напредваме в годината с увереност и професионализъм!

Февруари затвърди тенденцията за връщане към по-балансиран и устойчив имотен пазар. Активността остава стабилна, преговорите са по-обмислени, а сделките – добре структурирани и подготвени.

В тази среда се отличиха нашите Брокери на месеца – консултантите на BULGARIAN PROPERTIES, които с ек...

02 Март, 2026
Фирмени
Полина Стойкова MRICS участва в Real Estate Business Forum 2026 на Imoti.net

На 24 февруари 2026 г. в Inter Expo Center се проведе първото за годината издание на Real Estate Business Forum, организирано от Imoti.net. Събитието събра водещи експерти, мениджъри и професионалисти от имотния сектор, за да обсъдят бъдещето на бранша, ролята на технологиите и променящата се среда за работа на агенциите.

Сред участниците в панелната дискусия беше Полина Стойкова MR...

26 Февруари, 2026
Медиите за нас
Еврото и пазарът на имоти в България - репортаж на телевизия Bulgaria ON AIR

Как се адаптира имотният пазар след въвеждането на еврото у нас?

На този и на още други въпроси отговориха експерти от бранша по време на първия бизнес форум на Imoti.net за 2026-та година – "Real Estate Business Forum", част от Investor Media Group.

Адаптацията на имотния пазар след влизането ни в еврозоната беше във фокуса на 11-ото издание на форума.

...

25 Февруари, 2026
последни новини
2025: Годината на Варна - анализ на BULGARIAN PROPERTIES

2025 г. без колебание може да бъде наречена „Годината на Варна“. Морската столица се утвърди като най-силния и най-бързо растящ жилищен пазар след София и през цялата година поддържаше темп на поскъпване около и над 20%. В период, в който в столицата се усещаше известно изчакване, във Варна сделки продължаваха да се сключват активно.

За по-задълбочен поглед към местни...

19 Февруари, 2026

Изпратете запитване