Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Откриха летния туристически сезон в Банско

2009-05-26   |  profit.bg, 24.05.2009

В Банско официално откриха летния туристически сезон. Курортът привлича все повече туристи и през лятото, съобщиха от общинската управа.

Освен българи интерес към Банско проявяват туристи от Гърция, Англия, Русия, Румъния, Молдова, Израел. Хотелите в курорта разполагат с над 14 хиляди места.

През летните месеци общинската управа и туристическите асоциации в града са подготвили богата културна програма, която включва фолклорен, театрален и джаз фестивал.

За гостите на курорта са предвидени и разнообразни планински маршрути, сафари с джипове, риболовен туризъм. Сутрин и следобед ще работи и кабинковата въжена линия.

През последните 5 години в Банско са инвестирани 1 млрд. евро, съобщи кметът Александър Краваров. В рамките на празниците на банската традиция в града беше открита и кулинарна изложба, на която бяха представени над 100 ястия, приготвени в местните механи, хотели и частни къщи.

Гостите имаха възможност да опитат от местните кулинарни специалитети чомлек, саче, катино мезе, бански костурета, капама.

Разгледайте нашите оферти в/близо до Банско

  Още новини

Сподели
Виртуални огледи с 360-градусови турове!
Усетете уникалната атмосфера на всеки имот с виртуалните огледи, които предлагаме! По всяко време, само с един клик можете да се пренесете в дома на вашите мечти, без ангажименти и предварителни уговорки.

Виртуалните турове са заснети лично от нас и са с гарантирана автентичност. Можете да видите всеки детайл на имота, точно като на живо!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
БНТ: Имотният пазар в София - отмина ли "ерата на пазара на продавача"

На 5 юни 2026 г. в централната емисия новини на БНТ беше излъчен репортаж, посветен на актуалните тенденции на жилищния пазар в София и въпроса дали отминава ерата на пазара на продавача. В материала участваха Полина Стойкова, изпълнителен директор на BULGARIAN PROPERTIES, и Иван Крумов, старши брокер в BULGARIAN PROPERTIES. Репортажът беше заснет в комплекс Central Park.

06 Юни, 2026
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES СПЕЧЕЛИ НАГРАДАТА „САЙТ НА ГОДИНАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ“ В REAL ESTATE AWARDS 2026

BULGARIAN PROPERTIES беше отличена с престижната награда „Сайт на годината на потребителите“ в рамките на 11-тото издание на Real Estate Awards, организирани от Imoti.net. Призът е признание за усилията на компанията да развива модерна, удобна и надеждна дигитална платформа за покупко-продажба и наем на недвижими имоти в България.

Отличието има особена стойност, тъй ка...

05 Юни, 2026
Медиите за нас
След бума през 2025 г.: Купувачите не бързат, а жилищният пазар се ребалансира

Цените на жилищата в България растат над два пъти по-бързо от средното за Европейския съюз в края на 2025 г., но пазарът постепенно губи инерцията от еуфорията около влизането в еврозоната. След две години на агресивен ръст и рекордна активност купувачите стават по-внимателни, а агенциите за недвижими имоти вече говорят за връщане към “нормален” и “по-балансиран” пазар.

Данните на ...

03 Юни, 2026
Фирмени
Брокери на месец юни 2026

Лятото започва, а имотният пазар продължава да предлага добри възможности за тези, които са добре информирани и действат навреме!

Май беше месец на задълбочени анализи и ценни пазарни данни, които показаха, че пазарът навлиза в по-балансирана фаза. Купувачите са по-внимателни, предлагането постепенно нараства, а успешните сделки все повече зависят от правилната стратегия и професио...

02 Юни, 2026

Изпратете запитване