Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Пускат нов шест-седалков лифт на Боровец

2018-10-31   |  http://www.peika.bg

Подготовката за предстоящия зимен сезон тече с пълна сила в първия планински курорт на Балканите - Боровец, а добрите новини не чакат до началото на снежния сезон!

Нови стълбове блестят в сърцето на курорта, опънати въжета очертават линията на лифта, а новите комфортни седалки чакат нетърпеливо да посрещат запалените скиори и бордисти. Нов шест-седалков лифт “Мартинови Бараки Експрес” очаква гостите на Боровец за ски сезон 18/19.

Новият лифт заменя предишния 4-седалков по съществуващата линия с иновативна технология и със значително увеличение на скоростта и капацитета. Съоръжението ще поема до 3000 души на час – над три пъти повече от стария лифт, а изкачването от долна до горна станция ще отнема само 3 мин. и половина – повече от два пъти по-бързо от преди.

Освен скоростта и капацитета, едно от основните предимства на “Мартинови Бараки Експрес” е иновативната в световен мащаб технология на задвижване на линията – Direct Drive. Тази технология елиминира необходимостта от елемент в задвижването наречен редуктор, което има следните предимства: повишена надеждност, понижени шум и вибрации, екологичен ефект и по-ниски експлоатационни разходи.

Безупречният комфорт е другото предимство на новия лифт. Седалките имат индивидуална степенка между краката, която осигурява по-висока степен на безопасност при деца и по-дребни на ръст хора. Към това се добавя и комфортната им ширина, високите облегалки и разбира се, елегантния дизайн на новия лифт.

Производител на лифта е един от световните лидери в производството на въжени съоръжения - LEITNER ROPEWAYS. С над 130 години експертиза, компанията е символ на високотехнологични и функционални продукти, модерен дизайн и устойчиви решения за планински курорти в целия свят.
Лифтът “Мартинови Бараки Експрес” е ключов за курорта, обслужващ хиляди посетители ежедневно през зимния сезон. Лифтът свързва учебния плац пред хотел "Рила" със синята писта "Мартинови Бараки 1", червените "Мартинови бараки 2 и 3“ и черните "Мартинови бараки 4" и "Червено знаме", както и фрийстайл терейн парка "Сноу Парк Бороспорт". Лифтът обслужва и популярното нощно каране.

Инвестицията за новия лифт е в размер на 12 милиона лева и е част от дългосрочния мастер план на “Бороспорт” АД за развитие на ски зоната в Боровец, както и доказва амбицията на концесионера да развива снежните спортове у нас на световно ниво.

Проектът е част от 5-годишната стратегия на курорта, включваща и реконструкция на кабинковия лифт и разширяване на заснежената с технически сняг ски зона до 85% от общата част на пистите.

Вижте нашите предложения за имоти в Боровец и района

  Още новини

Сподели
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още
Селските къщи са хит и през тази година!
Купете къща на село за уикенди, ваканции или за постоянно живеене! Собствен двор и място далече от шума на големия град. Да се насладим на даденостите на българските села! Вижте нашите страхотни оферти за селски къщи в цялата страна.

Време е за по-спокоен живот и завръщане към природата!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
Имотният пазар влиза в нова ера: Bulgarian Properties представя първата AI търсачка за имоти в България

Описанието заменя филтрите – просто опиши какво търсиш, изкуственият интелект ще те разбере

Пазарът на недвижими имоти у нас навлиза в нов етап на дигитална трансформация. След години на автоматизация и интензивно онлайн присъствие вече сме свидетели на следващата голяма стъпка – въвеждането на изкуствен интелект в процеса на търсене и продажба на имоти.

Лидерът в сек...

04 Ноември, 2025
Фирмени
Брокери на месец ноември 2025 🏆

В разгара на есента имотният пазар остава стабилен и активен, макар и с по-умерена динамика.

Цените на имотите продължават да растат, а интересът към новото строителство е висок, особено към модерни комплекси с гарантирано качество.

В тази пазарна среда се откроиха нашите Брокери на месеца – професионалистите на BULGARIAN PROPERTIES, които с експертиза, личен подход ...

04 Ноември, 2025
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES представя първата в България смарт търсачка за имоти с изкуствен интелект!

Уморихте ли се да търсите по стария начин? Пробвайте нещо ново на нашия сайт!

BULGARIAN PROPERTIES обявява старта на нова революционна функционалност на своя сайт – AI търсачка с естествен език, която позволява на потребителите да търсят имоти, като опишат с думи какво им трябва.

Тя разбира значението на написаното и връща максимално точни и релевантни резултати, без...

29 Октомври, 2025
Медиите за нас
Полина Стойкова за Investor.bg: Ръстът на цените на имотите се върна на нивата от високата инфлация през 2022 г.

Какво е състоянието на пазара на недвижими имоти у нас в момента, кои са най-активните купувачи и ще се промени ли нещо след влизането на България в еврозоната - по този и други въпроси investor.bg разговаря с Полина Стойкова, изпълнителен директор и съсобственик на агенцията за недвижими имоти Bulgarian Properties.

- Г-жо Стойкова, данните на Агенцията по вписванията показаха поред...

28 Октомври, 2025

Изпратете запитване