Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Старата градска баня в Ловеч ще се превърне в Музей на водата

2011-03-10   |  sg.stroitelstvo.info, януари 2011, откъс

Старата градска баня в Ловеч ще бъде преустроена в съвременен музей на водата, предвижда изготвеният в края на 2010 година инвестиционен проект за реставрация, консервация и социализация на сградата "Дели хамам" в Града на люляците.

Плановете предвиждат сградата да бъде консервирана, реставрирана, но да се запази автентичният й образ. Социализацията й ще се извърши чрез оформяне на пространства и помещения за изложби, свързани с темата за водата.

Идеята за новото предназначение на банята е защитена в рамките на обществен форум отреди две години. Целта му беше чрез представянето принципите на регенерацията в България и в Европа, свързани с обновяването и функционирането на паметници на културата в съвременни условия, да бъде изготвен проект за възстановяване на старата турска баня "Дели хамам" в Ловеч, с който да се кандидатства за финансиране по оперативните програми.

Сега такава възможност предоставя оперативна програма "Регионално развитие". До 31 март се приемат предложения на общини с по над 10 хиляди жители за възстановяване на природни, културни и исторически туристически атракции, съобщи по-рано през януари заместник-министърът на регионалното развитие и ръководител на управляващия орган на програмата Лиляна Павлова. Общините могат да предлагат проекти на стойност между 600 хиляди и 6 млн. лева и ще могат да си разпределят близо 174 милиона лева безвъзмездна европейска помощ.

Изграждането на един съвременен музей с използването мултимедия в сградата на старата турска баня е първият и най-важният елемент от цялостния проект на общината. Инициативата обвързва налични паметници на културата от национално значение и включва изграждане на атракции.

Разгледайте всички наши оферти в/близо до Ловеч

  Още новини

Сподели
Поверете ни маркетинга и продажбите на ваш обект ново строителство!
BULGARIAN PROPERTIES е лидер в продажбата на имоти ново строителство с милиони кв.м. реализирани продажби на сгради и комплекси в жилищния и ваканционния сегмент. Възползвайте се от нашия опит и доказан успех!
Свържете се с нас в най-ранен етап, за да можем да ви съдействаме максимално много. Обадете ни се на 0886 033 033.
Вижте още
☀️ Собствен дом на морето за следващото лято! Изберете сега 👇
Наслаждавайте се на незабравими преживявания в собствен имот край морето в любимия ви български морски курорт! При нас ще намерите разнообразни предложения за всеки вкус и бюджет. Осигурете си място за почивка и отдих още сега! Вижте нашите топ предложения!
Вижте още

Още Новини

последни новини
Труд: Имотите ни са по-достъпни от тези в Западна Европа

Купуваме с една заплата 0,7 кв. метра

Жилищата в големите градове в България са между 4 и 8 пъти по-достъпни от тези в Западна Европа, казват строителни предприемачи. Доходите в останалите страни от ЕС са по-високи, но и имотите са по-скъпи, което прави много по-трудно купуването на собствен дом.

Например в София с една средна заплата човек може да купи 0,7 кв. метра ...

10 Септември, 2025
последни новини
Данък имоти с масов ръст, още три налога бият 10-годишни рекорди

Безпрецедентен скок на местните данъци през 2025 година на фона на последните 10 години. Изчисленията правят от Института за пазарна икономика (ИПИ), според които повишението е невиждано за този период от време.

Данъкът, който най-голям брой от българските общини са вдигнали, е този върху недвижимите имоти. Общината първенец в страната по най-високи данъци за пръв път ...

01 Септември, 2025
последни новини
Българите теглят по 1 милиард всеки месец, за да купуват имоти

Имотите остават най-голямото благо за българина. Теглят по 1 милиард всеки месец, за да пазаруват апартаменти, сочат данните.

Българите остават верни на навика да държат спестяванията си в банки, показват последните данни на БНБ. Депозитите растат с двуцифрен темп от над 10% на годишна база. Това води до значителен приток на средства към банковата система обясниха експерти в студиот...

29 Август, 2025
Фирмени
Брокери на месец септември 2025 🏆

Август беше всичко друго, но не и „отпускарски“ месец за имотния пазар!

✔ Сделките не спряха – от морските курорти до ски столицата Банско, където интересът към имоти отново беше изключително висок.

✔ Пазарът остана активен въпреки почивките, а ефектите от предстоящото въвеждане на еврото започват да се усещат все по-осезаемо.

Представяме...

02 Септември, 2025

Изпратете запитване