Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Първа копка на туристически център на Перперикон

2009-06-24   |  Павел Тенчев, lev.bg, 22 юни 2009

Президентът Георги Първанов направи първа копка на туристическия център на Перперикон, който ще бъде изграден по програма ФАР-Трансгранично сътрудничество. За тази цел са предвидени 2,45 млн. евро.

„Перперикон е един от символите на нашата древна история”, каза пред стотиците събрали се граждани държавният глава. По думите му за последните девет години държавата е вложила 10 млн. лева за археологическия комплекс, изразходвани за реставрация, консервация и инфраструктура. „Става дума за една нова културна политика на държавата във взаимодействие с всички институции и бизнес”, заяви Първанов.

Той изрази удовлетворението си, че не се налага да говори за избори в този ден, но в същото време вижда политици от целия политически спектър, което означава, че каквото и да стане тази културна политика на държавата ще продължи.

Първата копка на туристическия център Първанов направи в рамките на откриващия се на 22 юни международен фестивал „Перперикон 2009”, който се провежда под патронажа на държавния глава.

Разгледайте нашите оферти в/близо до Кърджали

  Още новини

Сподели
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още
Виртуални огледи с 360-градусови турове!
Усетете уникалната атмосфера на всеки имот с виртуалните огледи, които предлагаме! По всяко време, само с един клик можете да се пренесете в дома на вашите мечти, без ангажименти и предварителни уговорки.

Виртуалните турове са заснети лично от нас и са с гарантирана автентичност. Можете да видите всеки детайл на имота, точно като на живо!
Вижте още

Още Новини

последни новини
Данък имоти с масов ръст, още три налога бият 10-годишни рекорди

Безпрецедентен скок на местните данъци през 2025 година на фона на последните 10 години. Изчисленията правят от Института за пазарна икономика (ИПИ), според които повишението е невиждано за този период от време.

Данъкът, който най-голям брой от българските общини са вдигнали, е този върху недвижимите имоти. Общината първенец в страната по най-високи данъци за пръв път ...

01 Септември, 2025
последни новини
Българите теглят по 1 милиард всеки месец, за да купуват имоти

Имотите остават най-голямото благо за българина. Теглят по 1 милиард всеки месец, за да пазаруват апартаменти, сочат данните.

Българите остават верни на навика да държат спестяванията си в банки, показват последните данни на БНБ. Депозитите растат с двуцифрен темп от над 10% на годишна база. Това води до значителен приток на средства към банковата система обясниха експерти в студиот...

29 Август, 2025
Фирмени
Брокери на месец септември 2025 🏆

Август беше всичко друго, но не и „отпускарски“ месец за имотния пазар!

✔ Сделките не спряха – от морските курорти до ски столицата Банско, където интересът към имоти отново беше изключително висок.

✔ Пазарът остана активен въпреки почивките, а ефектите от предстоящото въвеждане на еврото започват да се усещат все по-осезаемо.

Представяме...

02 Септември, 2025
Фирмени
Брокери на месец август 2025 🏆

Вижте кои са вашите надеждни партньори в един ключов момент за имотния пазар!

Юли беше исторически месец – България официално влиза в еврозоната от 1 януари 2026 г. На фона на тази ключова новина, пазарът в цялата страна остана изключително активен и това е видно от постигнатите резултати.

С гордост ви представяме брокерите на месеца – професионалистите на BULGARIAN ...

04 Август, 2025

Изпратете запитване