Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

BULGARIAN PROPERTIES направи първия по рода си преглед на имотния пазар в България за десетилетието 2000-2010 г.

2011-03-17   |  Полина Стойкова, Оперативен директор на BULGARIAN PROPERTIES

BULGARIAN PROPERTIES направи единствния по рода си в България анализ на имотния пазар за периода 2000-2010 г. С приключването на първото десетилетие от новия век, което постави и началото на съществуването на съвременен имотен пазар в България, ние от BULGARIAN PROPERTIES решихме да се обърнем назад и да направим обзор, систематизация и равносметка на наличните данни за имотите в България през последните десет години.

Бяхме свидетели на едно много динамично за имотния сектор в България десетилетие, което донесе драстично нарастване на цените и обемите от сделки, както и активността в строителството, последвано от рязък спад през последните 2 години.

За база на настоящото изследване ползвахме данните на Националния статистически институт (НСИ) като най-изчерпателна съществуваща статистика за цените на имотите. Тази информация касае само жилищните имоти – апартаменти в областните градове на страната и макар да не включва ваканционни имоти, селски къщи, земя и търговски имоти, е достатъчно обхватна, за да покаже основните пазарни тенденции и насоки за развитие на пазара.

Ето и някои от основните акценти на анализа:

• Средногодишно нарастване на цените на апартаментите в страната за изминалите 10 години +11.65%;
• Сделките са намалели с 45% спрямо 2007 г.;
• Спад на разрешителните за строеж с 56%;
• Ръст в броя на жилищата в градовете за периода 2004 – 2009 от 3.94%;

Ако желаете да получите на имейла си пълния анализ на имотния пазар в България за десетилетието 2000-2010 г., моля натиснете тук

---
Авторски права: 2011 Бългериан Пропертис ООД. Всички права запазени. За повече информация или съвет, моля свържете се с нас на тел. 02 9 11 50 или ни пишете на имейл: info@bulgarianproperties.com. Използването на тази статия от трети страни е разрешено само ако източникът www.BulgarianProperties.bg и Авторът на статията бъдат надлежно цитирани. Данните в този материал са събрани от Автора и от Бългериан Пропертис ООД и целта им е изцяло информативна. Направили сме всичко възможно да предоставим максимално точна информация. Бългериан Пропертис ООД не носи отговорност за каквито и да е загуби или щети, причинени или в резултат на решения, взети на базата на информацията, предоставена в тази статия.
© Бългериан Пропертис ООД 2011.


  Още новини

Сподели
Tech Park Residence - последни налични жилища!
Възползвайте се от възможността да закупите от последните налични жилища в хитовия комплекс Tech Park Residence! Градски жилища в сграда от ново поколение във финален етап на изграждане. Завършване през пролетта на 2023 г. Бързо развиващ се район - точно до София Тех Парк, близо до The Mall, множество офис сгради и бъдеща метростанция.

Изберете своя нов дом тук!
Вижте още
Комплекс AURA - семейни жилища в кв. Кръстова вада
Заповядайте да закупите жилище в този луксозен жилищен комплекс с разнообразие от апартаменти с 1, 2, 3, 4 спални, просторни мезонети и разкошни пентхауси, офис помещения клас А, фитнес и търговски площи на партера, зона за релакс със СПА процедури, детски кът и просторен вътрешен парк! Какво повече може да искате за съвременен градски живот?


Комплекс AURA ви очаква!
Вижте още

Още Новини

Фирмени
Полина Стойкова и Михаил Чобанов в "ИмоТиТе" по Bloomberg TV за ключовите моменти в 20-годишната история на BULGARIAN PROPERTIES

Михаил Чобанов и Полина Стойкова бяха гости на предаването "ИмоТиТе" с Христо Николов, за да разкажат за ключовите моменти в историята на BULGARIAN PROPERTIES, която тази година отбелязва 20 години от основаването си.

„Създадохме много успешен уебсайт, когато още нямаше бизнес в интернет. Използвахме видеа, когато създаваха Youtube. Работихме по SEO оптимизация, когато...

21 Март, 2023
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES отпразнува своята 20-та годишнина

BULGARIAN PROPERTIES отпразнува своята 20-та годишнина в Sofia Live Club с бляскаво събитие с участието на топ изпълнители, гурме кетъринг и отбрана селекция от напитки. Гостите имаха възможността да преживеят една незабравима вечер с изпълнения на обичания от всички Васил Найденов, квартет Destiny и Тома Здравков.


Стилната атмосфера на елитния столичен к...

20 Март, 2023
Медиите за нас
Полина Стойкова пред Euronews Bulgaria: Цените на имотите не спадат, пазарът е много активен

„Ръстовете в цените варират между 20-25% годишно при цената на имотите, тъй като те се оказаха единственото убежище за парите на хората. Ние наблюдаваме пазара вече 20 години и такива ръстове не сме наблюдавали през последното десетилетие. “

Това заяви в предаването „Добро утро, Европа“ Полина Стойкова – изпълнителен директор на агенция Bulgarian Properties.

По нейни...

10 Март, 2023
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES става на 20 години!

През месец март точно преди 20 г. - в далечната 2003 г. - BULGARIAN PROPERTIES стартира своята дейност като една от първите имотни агенции, позиционирани в онлайн пространството със собствен уебсайт.

С помощта на интернет и тогавашните нови технологии още на старта успяхме да достигнем до огромна аудитория от чуждестранни купувачи, които и до днес се доверяват именно н...

09 Март, 2023

Изпратете запитване