Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Полина Стойкова MRICS участва в Real Estate Business Forum 2026 на Imoti.net

2026-02-26

На 24 февруари 2026 г. в Inter Expo Center се проведе първото за годината издание на Real Estate Business Forum, организирано от Imoti.net. Събитието събра водещи експерти, мениджъри и професионалисти от имотния сектор, за да обсъдят бъдещето на бранша, ролята на технологиите и променящата се среда за работа на агенциите.

Сред участниците в панелната дискусия беше Полина Стойкова MRICS – изпълнителен директор и съсобственик на BULGARIAN PROPERTIES.

Ключовите въпроси на панела

Дискусията постави стратегически теми за развитието на сектора до 2030 г., сред които:

• Какви ще бъдат ключовите разлики между оцелелите и изчезналите агенции?
• Размерът или адаптивността – кое ще бъде по-важно?
• Какво ще отличава лидера на пазара през 2030 г. – брой сделки, бранд, технологии или хора?
• Кои технологии ще бъдат задължителни, а не конкурентно предимство?
• Ще замени ли AI част от брокерската професия или ще я трансформира?
• Как ще се променят изискванията към брокерите като професионалисти?

Технологиите вече не са бъдеще, а настояще

В изказването си Полина Стойкова акцентира върху реалните технологични решения, които BULGARIAN PROPERTIES вече прилага в ежедневната си работа.

„В BULGARIAN PROPERTIES вече използваме решения с изкуствен интелект като умна търсачка на сайта, която позволява на клиентите да изкажат на глас или да изпишат търсенето със свои думи, вместо да филтрират по площ, цена или тип имот“, посочи тя.

AI решенията подпомагат и ежедневната работа на брокерите – при създаване на обяви, имейл комуникация, публикации в социалните мрежи и преводи.

„Целта е брокерите да се фокусират в комуникацията с хора“, отбеляза Полина Стойкова.

По думите ѝ изкуственият интелект не замества професионалиста, а освобождава време за най-важното – консултацията, доверието и стратегическите решения.

Кои агенции ще оцелеят?

Според Полина Стойкова броят на агенциите, които ще останат на пазара, ще зависи от това през какво ще премине секторът в следващите години.

„През 2008 г., по време на голямата криза, отпаднаха хората, които бяха за малко и случайно в имотния бизнес поради бума. Това вероятно ще се случи и сега, ако настъпи промяна и стане много трудно“, коментира тя.

Тя подчерта, че устойчивостта ще зависи от професионализма, адаптивността и готовността за инвестиции в технологии и обучение.

Необходимост от стандарти в бранша

В дискусията участие взе и Даниела Грозева, председател на УС на Национално сдружение Недвижими имоти.

По думите ѝ инерцията е новият риск за сектора, а брокерите, които се оставят на течението, са най-уязвими.

Грозева акцентира върху необходимостта от въвеждане на професионални стандарти, по-строги изисквания за влизане в професията, последващо обучение и носене на професионална отговорност.

„На този етап всеки може да получи професионална квалификация ‘брокер на недвижими имоти’, а тя дори не е задължително условие, за да се упражнява професията. Това подкопава доверието на потребителите в бранша“, изтъкна тя.

Поглед към 2030 г.

Форумът очерта ясна тенденция – пазарът навлиза в нов етап на професионализация, технологична интеграция и възможна консолидация.

Участието на BULGARIAN PROPERTIES в Real Estate Business Forum 2026 затвърди позицията на компанията като активен участник в стратегическия разговор за бъдещето на имотния сектор в България – с фокус върху иновациите, експертизата и доверието.





  Още новини

Сподели
Селските къщи са хит и през тази година!
Купете къща на село за уикенди, ваканции или за постоянно живеене! Собствен двор и място далече от шума на големия град. Да се насладим на даденостите на българските села! Вижте нашите страхотни оферти за селски къщи в цялата страна.

Време е за по-спокоен живот и завръщане към природата!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

Медиите за нас
Еврото и пазарът на имоти в България - репортаж на телевизия Bulgaria ON AIR

Как се адаптира имотният пазар след въвеждането на еврото у нас?

На този и на още други въпроси отговориха експерти от бранша по време на първия бизнес форум на Imoti.net за 2026-та година – "Real Estate Business Forum", част от Investor Media Group.

Адаптацията на имотния пазар след влизането ни в еврозоната беше във фокуса на 11-ото издание на форума.

...

25 Февруари, 2026
последни новини
2025: Годината на Варна - анализ на BULGARIAN PROPERTIES

2025 г. без колебание може да бъде наречена „Годината на Варна“. Морската столица се утвърди като най-силния и най-бързо растящ жилищен пазар след София и през цялата година поддържаше темп на поскъпване около и над 20%. В период, в който в столицата се усещаше известно изчакване, във Варна сделки продължаваха да се сключват активно.

За по-задълбочен поглед към местни...

19 Февруари, 2026
Медиите за нас
FORBES: Sky Towers by AMur – новият символ на премиум живот в София

В края на 2025 г. инвеститорът AMur и агенцията BULGARIAN PROPERTIES дадоха старт на строителството на Sky  Towers by  AMur – амбициозен жилищен комплекс в южната част на София.

Проектът беше открит с официална церемония „първа копка“, а строителството се планира да завърши през 2029 г. В рамките на четири години в кв. Mанастир...

12 Февруари, 2026
Медиите за нас
БНТ: С 500 евро на квадратен метър са поскъпнали цените на имотите в София (видео)

С 500 евро на квадрат са се увеличили цените на имотите в София само за година. Това показват данните на една от най-големите агенции за продажба на имоти у нас. С 20% са поскъпнали жилищата в големите градове през последното тримесечие на 2025-та.

Затишието в пазара на имоти покрай приемането на еврото вече е в историята.

Полина Стойкова, изпълнителен директор на BU...

10 Февруари, 2026

Изпратете запитване