Контакти Контакти
0
Здравейте,
Любими имоти (0)
Запазени търсения
Избрани за Вас
Известия
Абонаменти
Настройки
Изход
Затвори

Джаз Фест 2009 в Банско

2009-08-11   |  BULGARIAN PROPERTIES

За дванайсети пореден път Банско е джаз-столицата на Балканите, събрала най-големите имена в този музикален стил. Над 200 музиканти от Германия, Япония, Полша, Израел, Русия, САЩ, Австрия, Сърбия, Белгия, Египет, Гърция и Холандия ще разтърсят един от най-известните ски курорти на България.

Международният Фест е едно наистина уникално и престижно събитие в културния календар на града, което обединява феновете и техните музикални идоли. Както всяка година организаторите са приготвили много приятни изненади. За първи път изявите са на две сцени - “Роял Тауърс” и на пл. “Н. Вапцаров”, което дава възможност за по-голямо стилово разнообразие: джаз - класик, модерен, блус, фънк, джипси, латино, етно джаз, R&B и др.

По традиция музикалното шоу е шест дни и ще продължи до 13 август. Всички концерти са на градския площад "Вапцаров", а входът е свободен.

В богатата тазгодишна програма се открояват имената на класика на световната джаз-сцена Джейми Дейвис, Джуди Люис, изключителната саксофонистка Кенди Дълфър, Ървинг Луис Латин, Игор Бутман, признат за най-добрия тенор-саксофонист на Русия, очарователните Кейко Борйесон и УомаДжаз, българските джаз вокали Васил Петров и Камелия Тодорова.

20 000 фенове на джаза окупираха Банско през уикенда за откриването на Джаз Фестивала, и хотелите останаха без свободни легла. Съботната вечер започна с изпълнения на благоевградския “Биг Бенд”, с диригент Борис Янев и солисти Марияна Костова и Христина Палева, и на “българския Франк Синатра” Васил Петров и Мери Танева.

Сред официалните гости присъстваха български политици, общественици, изкуствоведи, музиканти. Събитието уважиха посланиците на Италия, Испания, Унгария, Индонезия и др.

Във вечерта на откриването с красива музика очарова публиката триото на Ото Хейниц от Чехия и Клеър Тийл от Англия. Фестивала ще закрие на 13 август (четвъртък) легендата Джейми Дейвис, който излиза на площада в полите на Пирин със невероятен репертоар. Американецът, работил с Пати Остин, Тони Бенет, Джордж Бенсън и Били Кобам, е готов за впечатляващи джем сешъни.

През тези вълшебни джаз дни в Банско музикантите не само даряват на почитателите си изключителни композиции, но и предават положителната си енергия на публиката.


Разгледайте нашите предложения в Банско

Разгледайте нашите НАЙ-ИЗГОДНИ ОФЕРТИ

Разгледайте нашите ИМОТИ С НАМАЛЕНИ ЦЕНИ


  Още новини

Сподели
☀️ Собствен дом на морето за лятото! Изберете сега 👇
Наслаждавайте се на незабравими преживявания в собствен имот край морето в любимия ви български морски курорт! При нас ще намерите разнообразни предложения за всеки вкус и бюджет. Осигурете си място за почивка и отдих още сега! Вижте нашите топ предложения!
Вижте още
Жилища ново строителство в гр. Пловдив - вашият нов дом ви очаква тук!
Новото строителство в Пловдив е хит за поредна година и повече от половината от закупените жилища са в нови сгради. Вижте нашите топ оферти и направете своя избор още сега!

Отлични цени и много предложения БЕЗ КОМИСИОННА от купувача!
Вижте още

Още Новини

последни новини
Какво да очакваме за цените на жилищата в България след въвеждането на еврото?

Цените на имотите в София все още са значително по-ниски от тези в други европейски столици

Как ще се промени пазарът на имоти в България след влизането ни в еврозоната? Това е ключов въпрос както за собствениците на имоти, така и за онези, които обмислят покупка. Ще скочат ли цените? Ще има ли охлаждане? Да купя, да продам, да почакам?

Опитът на други страни показва,...

30 Юни, 2025
Медиите за нас
Капитал: Изненадващият имотен пазар на Шумен

Градът се нарежда на пето място по цени на жилищата в страната

Предположението за състоянието на имотния пазар в Шумен може да е, че той не се развива, цените падат, а търсенето е спорадично. Но то не би отговаряло на действителността. Всъщност пазарът на жилища в Шумен крие големи изненади – както по отношение на търсенето и профила на купувачите, така и по отношение на цените.

25 Юни, 2025
Фирмени
BULGARIAN PROPERTIES разширява дейността си с представител в Шумен

С удоволствие обявяваме откриването на нова регионална структура в град Шумен, с която продължаваме да следваме мисията си – да бъдем близо до хората във всеки регион на България, предоставяйки им професионално обслужване, сигурност и пълна подкрепа при сделки с имоти.

Новият ни регионален представител за Шумен и околните населени места е Галина Кирилова – лицензиран о...

23 Юни, 2025
Медиите за нас
Капитал: Жилища висок клас в Костинброд

Уалид Гарби, ливанец с канадско гражданство, и партньорите му инвестират в луксозен жилищен комплекс с 248 апартамента в Костинброд, където е и предприятието му „Санитекс". Виждат потенциални клиенти в местното население и в хора, които искат да излязат от София и да живеят в жилища със софийско качество, но в по-спокоен град.

Вижте комплекса тук

Костинброд, град - ц...

20 Юни, 2025

Изпратете запитване